Türkiye Yarın Şehitlerine Yürüyecek

Türkiye Yarın Şehitlerine Yürüyecek
6-8 Ocak 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 'Türkiye Şehitleriyle Yürüyor' Sarıkamış Şehitlerini 108.Yılı Anma etkinlikleri yarın başlıyor.

Erzurum Gündem-6-8 Ocak 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 'Türkiye Şehitleriyle Yürüyor' Sarıkamış Şehitlerini 108.Yılı Anma etkinlikleri yarın başlıyor.

 

Kars Valisi Türker Öksüz öncülüğünde ilgili kurum ve birim amirleri ile gerçekleştirilen toplantı kapsamında alınan güvenlik tedbirleri ve organizasyon süresince bütün detaylar görüşüldü.

 

6 Ocak 2023 Cuma günü(yarın) başlayacak programın ilk gününde 14.30’da şehit ve gazi aileleri onuruna yemek, 18.00’da Kazım Karabekir Camii’nde Mevlid-i Şerif, tiyatro gösterisi meşaleli yürüyüş gerçekleştirilecek.

 

Programın ikinci günü ise Sarıkamış Kayak Merkezi’ndeki Canlı Heykeller Sergisi açılışı, 18.00’de Sarıkamış Kayak Merkezi’nde meşaleli kayak gösterisinin ardından gece saatlerinde ise Sarıkamış Belgeseli Gala gösterisi katılımcılarla buluşturulacak.

 

Anma etkinliklerinin son günü 8 Ocak 2023 Pazar günü ise on binlerce katılımcı ile Anma Yürüyüşü gerçekleşecek. Sarıkamış Zirve alanında saat 08.30’da başlayacak yürüyüş, Ay Yıldız Tören Alanı’nda sona erecek. Tören alanında saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile çelenk sunumu sonrasında protokol konuşmalarının ardından gözler semalara çevrilecek. Etkinlik, saatler 11:30’u gösterdiğinde Solotürk ve Çelik Kanatlar gösterisi ile sona erecek.

Yorum Yaz