Türkiye'de En Çok Kullanılan İnternet Tarayıcıları

Türkiye'de En Çok Kullanılan İnternet Tarayıcıları
StatCounter tarafından yayınlanan son rapora göre, Türkiye'de en çok kullanılan internet tarayıcıları belli oldu. Chrome'un liderlik yaptığı listeye gelin daha yakından bakalım...

Erzurum Gündem-2013’te Microsoft Internet Explorer ve Firefox’u sollayarak en popüler web tarayıcısı unvanını kazanan Google Chrome, halihazırda dünyanın en çok tercih edilen tarayıcısı konumunda.

 

Samsung ve Safari gibi tarayıcılar ise özellike mobil telefonlarda sıkça kullanıldığından listenin üst sıralarında yer almayı başarıyor.

 

CHROME EKİMDE DE LİDER
StatCounter tarafından yayınlanan ekim ayı verilerine baktığımızda, dünyanın en popüler internet tarayıcısının yüzde 64,7'lik pazar payıyla Google Chrome olmaya devam ettiğini görüyoruz. İkinci sırada ise yüzde 19,04 kullanım oranı ile Apple'ın Safari tarayıcısı var.

Microsoft Edge yüzde 3,99 ile üçüncü, Mozilla Firefox yüzde 3,67 ile dördüncü ve Samsung Internet yüzde 2,8'lik payla beşinci sırada kendine yer buldu.

 

TÜRKİYE'DE DURUM NE
Türk kullanıcıların internet tarayıcısı tercihine baktığımızda, birinci ve ikinci sıranın değişmediğini görüyoruz. Ülkemizde en çok kullanılan internet tarayıcıları şu şekilde:

Chrome - %78
Safari - %10.77
Samsung Internet - %4.69
Opera - %2.06
Edge - %1.38
Yandex Browser - %1.05

 

Kaynak: Ensonhaber

Yorum Yaz