Tortum'da Kurt Saldırısı: Biri ağır 4 Yaralı

Tortum'da Kurt Saldırısı: Biri ağır 4 Yaralı
Erzurum'da dehşet saçan kurt biri ağır 4 kişiyi yaraladı. Kurdun saldırarak ağır yaraladığı kadın tedavi altına alınırken, köylüler tarafından öldürülen hayvanın cansız bedeni ise kuduz ihtimaline karşın adli tıp biriminde incelemeye alındı.

Erzurum Gündem- Erzurum'un Tortum ilçesine bağlı Kireçli Mahallesi'nde köye inen kurt, vatandaşlara korku dolu anlar yaşattı.

 

Olay dün sabah saat 09.00 sıralarında yaşandı. Evinden hayvanlarını beslemek için ahıra giden evli ve 6 çocuk sahibi Destegül Uğurlu (52) işini bitirdikten sonra dışarı çıkmak için ahırın kapısına yöneldi.

Ahırdan adımını atar atmaz kurtla karşılaşan talihsiz kadın neye uğradığını şaşırdı. Köye inen kurt, kadına saldırmaya başladı. Uğurlu'yu çenesinden ısıran ve ağır yaralayan kurtla mücadele eden kadın kollarından da yaralandı. Kurtla dakikalarca mücadele eden kadının yardım çığlıklarına köylüler ve evin köpekleri koştu. 3 kişiyi daha çeşitli yerlerinden ısırarak yaralayan kurt, ormana doğru kaçtı.

 

Mağarada yakaladılar

Kurdu yakalamak isteyen köylüler, peşini bırakmadı. Bir mağarada yakalanan gözü dönmüş hayvan öldürüldü. Olayla ilgili haber verilen jandarma ekipleri de köye geldi. Olayı hafif yaralarla atlatan İlhami Akbulut ve Vediye Kırmızıaslan Tortum Devlet Hastanesi'ndeki tedavilerinin ardından taburcu edildi. Çenesinden ağır yaralanan Destegül Uğurlu ile bacağından ısırılan Serdar Aydınlı Erzurum'a getirildi. Serdar Aydınlı Erzurum Şehir Hastanesi acil servisindeki tedavisinin ardından taburcu edilirken Destegül Uğurlu ise Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. 

Kuduz ihtimali araştırılacak

Kurdun cansız bedeni ise kuduz hastalığını taşıma ihtimaline karşın adli tıp birimince inceleme altına alındı. Hayvanın beyni incelenerek kuduz hastalığına ilişkin bulgu araştırılacak. Kuduz tespit edilirse, yaralılara uygun tedavi yolu izlenecek.

 

Erzurum'da 4 kişiyi yaralayan kurt, kuduz çıktı, köy karantinada
Erzurum'da köye inerek 1'i ağır 4 kişiyi yaralayan kurdun kuduz olduğu anlaşıldı. Yaralıların da kuduz olup olmadığının anlaşılması için takip altına alındı. 


Kireçli Mahallesi, kurdun kuduz çıkmasının ardından karantina altına alındı. Kuduz karantinası getirilen köyde sağlık ekipleri vatandaşları bilgilendirdi. Jandarma ekipleri de köy giriş çıkışlarında nöbet tutuyor. Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü'ne bağlı veteriner hekimler ise köyde bulunan tüm kedi ve köpeklere kuduz aşısı uyguladı.

 

Mağarada yakaladılar
Kurdu yakalamak isteyen köylüler, peşini bırakmadı. Bir mağarada yakalanan gözü dönmüş hayvan öldürüldü. Olayla ilgili haber verilen jandarma ekipleri de köye geldi. Olayı hafif yaralarla atlatan İlhami Akbulut ve Vediye Kırmızıaslan Tortum Devlet Hastanesi'ndeki tedavilerinin ardından taburcu edildi. Çenesinden ağır yaralanan Destegül Uğurlu ile bacağından ısırılan Serdar Aydınlı Erzurum'a getirildi. Serdar Aydınlı erzurum Şehir Hastanesi acil servisindeki tedavisinin ardından taburcu edilirken Destegül Uğurlu ise Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

 

Yaralılar takip ediliyor
Adli tıp birimince incelemeye alınan hayvanın kuduz olduğu belirlendi. Dün gece saatlerinde Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi'nde ameliyat edilen ve çenesinde doku kaybı bulunan Destegül Uğurlu, takip altına alındı. Öte yandan kurt tarafından ısırılarak yaralananlar da kuduz belirtileri gösterip göstermediklerinin anlaşılması için gözlem altında tutulacak.

 

Kaynak: Gazete Pusula 

Yorum Yaz