Erzurumlu Yusuf Tekin, Milli Eğitim Bakanı Oldu...

Erzurumlu Yusuf Tekin, Milli Eğitim Bakanı Oldu...
Milli Eğitim Bakanlığı'nda daha önce müsteşarlık yapan Erzurumlu Prof. Dr. Yusuf Tekin, Erdoğan'ın yeni kabinesinde Milli Eğitim Bakanı olarak görev yapacak.

Erzurum Gündem-Cumhurbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün açıkladığı Bakanlar Kurulu'nda Erzurumlu bir isim de yer aldı. Milli Eğitim Bakanlığı'nda daha önce müsteşarlık yapan Erzurumlu Prof. Dr. Yusuf Tekin, Erdoğan'ın yeni kabinesinde Milli Eğitim Bakanı olarak görev yapacak. 

 

Son olarak Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi'nin rektörü olarak görev yapan Prof. Dr. Yusuf Tekin'in Milli Eğitim Bakanı olması, memleketi Erzurum'da memnuniyetle karşılandı. 

 

YUSUF TEKİN KİMDİR?
Yusuf Tekin, 1970 yılında Erzurum'un Tortum ilçesinde dünyaya geldi. İlköğrenimi ve orta öğrenimi Rize'de tamamlamış, 1989-1994 yılları arasında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü bitirmiştir. Siyaset ve sosyal bilimler alanında lisansüstü ve doktora eğitimini tamamlamış, Gaziosmanpaşa Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde öğretim üyesi olmuştur. 2011 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığına Bakan Yardımcısı olarak atanmış, Tekin, 28 Mayıs 2013 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı müsteşarı olarak atanmış, 25 Temmuz 2018 tarihinde bu görevinden ayrılmış, 17 Ağustos 2018 tarihinde profesör olmuş, 15 Eylül 2018 tarihinde ise Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi rektörü olarak atanmıştır. Yeni Kabine'de Milli Eğitim Bakanı olmuştur.

Yorum Yaz