Erzurum Eksi 30'u Görecek

Erzurum Eksi 30'u Görecek
Dondurucu havaların etkili olduğu Erzurum'da hava sıcaklığının iyice düşmesi bekleniyor. Meteorolojinin hava tahminlerine göre Erzurum önümüzdeki 4 gün adeta buz kesecek, sıcaklıkların eksi 30 derecelere kadar düşmesi bekleniyor.

Erzurum Gündem- Erzurum’da 4 gün boyunca soğuk ve puslu hava etkili olacak. Hava tahminlerine göre termometreler eksi 30 dereceye kadar düşecek. Soğuk hava özellikle güney ilçelerinde etkili olacak. 

 

Meteoroloji Erzurum 12. Bölge Müdürlüğü’nün tahminlerine göre; bölge genelinde havanın parçalı bulutlu geçeceği, sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığı mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor. Rüzgar kuzeyli yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esmesi bekleniyor. Meteoroloji çığ uyarısında da bulunarak, bölgede yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunduğundan yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği ifade edildi.

 

Çığ uyarısı: Bölgede yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunduğundan yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

 

Melek Ahıskalı/ Pusula

Yorum Yaz