Erzurum'da Yarımca Millet Bahçesi Açıldı

Erzurum'da Yarımca Millet Bahçesi Açıldı
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Aziziye ilçesinde inşa ettiği Yarımca Millet Bahçesi’ni, düzenlediği törenle hizmete açtı. Açılışta yapılan konuşmalarda Erzurum’un yeşil alan ortalamasının Türkiye ortalamasının üstünde olduğu dile getirildi.

Erzurum Gündem-20 bin metrekare alan üzerine kurulu, futbol sahası, basketbol sahası, çok amaçlı saha, çocuk oyun grubu, engelli oyun grubu, fitnes grubu, bisiklet yolu, yaya yolu, koşu yolu, piknik alanları ve mescitten oluşan millet bahçesinin açılışı yapıldı.

 

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Zafer Aynalı açılışta yaptığı konuşmada, Erzurum’un yeşil alan konusundaki Türkiye başarısını anlattı. Aynalı, “ Dünya Sağlık Örgütü dünyada kişi başı yeşil alan miktarının 9 metrekare ve üzeri olmasını öngörüyor. Bu miktar Dünya ortalamasında 8 metrekare Avrupa’da 18 metrekare, ülkemiz ortalaması ise 8 metrekare.  Şehir merkezimizdeki kişi başı yeşil alan miktarımız 19 metrekare, 1800-1900 ortalama rakımı olan bir şehirde bu hakikaten çok iddialı bir rakam ve biz bunun üzerine de inşallah koyarak yeşil alan miktarımızı arttırmaya devam edeceğiz. Biz 1 milyonu aşkın ağaç diktik. Şu anda 10 yıl içerisinde yaklaşık 2-2,5 milyon civarında ağaçla Erzurum’umuzu buluşturmuş olduk” dedi.

 

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ise Büyükşehir Belediyesinin öncülüğü ve işbirliği ile Aziziye İlçesine hizmet ediyor olmanın ayrıcalığını yaşadıklarını söyledi. Başkan Orhan, “ Dolayısıyla elimizi bugüne dek hiç bırakmadığı ve dokunuşlarıyla Erzurum'un dört bir yanına olduğu gibi Aziziye'mize renk kattığı için çok kıymetli Başkanımıza şahsın ve Aziziyeli hemşehrilerim adına bir kez daha teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.

 

 

Cumhur ittifakının önemine vurgu yaptı
Törene katılan MHP Erzurum İl Başkanı Adem Yurdagül de, konuşmasında Cumhur İttifakı’nın önemine vurgu yaptı. Başkan Yurdagül, “Şehrimizde çok güzel projelere imzalar atılıyor ve bu projeler bizleri daha çok mutlu ediyor, teşvik ediyor. Ben Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Cumhur İttifakımıza verdiğiniz destekten dolayı Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı ve teşkilatım adına sizlere teşekkürü bir borç biliyorum. Ne mutlu bizlere ki seçimden önce devletini milletini vatanını seven iki lider bir araya gelerek Devletin bekası için verdiği bir mücadele doğrultusunda ne mutlu ki vatandaşlarımızın ve hemşerilerimizin verdiği destekle Cumhur İttifakımızı zaferle çıkararak her türlü terör örgütüyle el ele kol kola gezip ülkeyi bölüp parçalamak isteyen hain işbirlikçileri de sandığa gömerek bir cevap verdiğiniz için hepinize canı gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AK Parti Erzurum İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu da, “Erzurum’un yeşil alan ortalamasının Türkiye ortalamasının üstünde olması bizleri çok mutlu ediyor. Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere ilçe belediyelerimiz Erzurum'da her hafta bir eserin açılışını yapmakta Bu konuda Büyükşehir Belediyemizi ve ilçe belediyelerimizi tekrar tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

“Yatırımlarımız artarak devam edecek”
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen konuşmasında kentteki yatırımların artarak devam edeceğini belirtti. Başkan Sekmen, “Şehrimizin bir ucundan diğer bir ucuna muhtelif yerlerde köylerde ilçelerde il merkezlerinde olmak üzere çok önemli yatırımlar yapılıyor” dedi. “Tabii bir yandan burada çalışma yaparken bir yandan da şu anda ekiplerimiz Adıyaman'da hizmet vermeye devam ediyor” diyen Başkan Sekmen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Deprem bölgesinde de hizmetlerimizi devam ettiriyoruz.

Çünkü orada yaşayan vatandaşlarımızı bir an evvel kalıcı konutlarına kavuşturmak istiyoruz. Tabii Aziziye ilçemizde sadece hizmetlerimiz burası değil geçen üç mahalle muhtarımızla bir araya geldik, ilçe başkanımızla bir araya geldik. Gerekli hizmetler nerelerde eksikse onları inşallah tamamlamaya gayret edeceğiz. Önemli iki üç hizmetten bahsedeyim. İstinaf Mahkemelerinin hemen doğusunda önemli bir yol yapıyoruz. 30 metre genişliğinde çift gidiş, çift geliş yani Çat yolundan gelen büyük araçları tırları kamyonları şehrin merkezine sokmadan oradan gideceği yollarla buluşturacağız. Bunu başlattık, şu anda bu çalışmamız yürüyor. Bunun yanı sıra yine böyle bir parkı da Ilıca'nın hemen girişinde sağ tarafta bir ağaçlık alan var orada inşallah yakında onu da tamamlayacağız. Ilıca’mızda bilgi evimiz yok eğer bir kamu binası bulabilirsek onu da bilgi evine çevireceğiz. Bulamazsak da bir kütüphanesi olan taziye evini dört başı mamur inşallah bir tesisimizi yeniden inşa edeceğiz. Tabii önemli bir çalışma; Ilıca ilçemizde bir kentsel dönüşüm çalışmamız var. Çevre ve İklim Değişikliği Bakanlığı’mız ile beraber yürütüyoruz. Ayrıca Ilıca Mezarlığı’mızı da büyütme talimatı verdik. Havalimanından gelirken MNG Alışveriş Merkezi’nin önünden geçerken büyük bir sıkışıklık oluyor şimdi ihalesi tamamlandı. Fuar merkezimizin yan tarafından müteahhit bir hafta içerisinde veya 10 gün içerisinde bir temel atma merasimi yapacağız. Tren yolunun altından Ilıca yoluna bir bağlantı yaparak çok büyük bir özlemi de inşallah hayata geçireceğiz. Bize güç ve destek veren değerli başkanlarımıza, Cumhur İttifakımıza çok teşekkür ediyorum. Milletvekillerimiz, teşkilat mensuplarımız ve belediye başkanlarımızla beraber bu hizmetleri yürütüyoruz. Parkımız ilçemize hayırlı ve uğurlu olsun.”

Konuşmaların ardından Aziziye Yarımca Millet Bahçesi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Yorum Yaz