Erzurum'da Üretim ve İstihdam Yatırımları Artıyor

Erzurum'da Üretim ve İstihdam Yatırımları Artıyor
Erzurum’da imalat sektöründe faaliyet gösteren Gözütok Metal Ltd. Şti. ve Mehmet Toprak şahıs işletmesi tarafından sunulan ve faizsiz kredi desteği almaya hak kazanan 2 projenin destek sözleşmesi imzalandı.

Erzurum Gündem-Erzurum 1.Organize Sanayi Bölgesinde yer alan Gözütok Metal Ltd. Şti. tarafından yürütülecek “İnovasyonla Faydalı Model Gelişimi Yurt Dışına Açılım” isimli proje kapsamında fabrikasyon metal ürünleri imalatı yapan firmanın üretim kapasitesi artırılacak,  fiziki ve teknolojik altyapısı iyileştirilecektir. Yaklaşık 1 milyon TL bütçeye sahip proje nezdinde tedarik edilecek fiber lazer kaynak makinesi ile üretimdeki % 3 fire önlenecektir.  Firenin üretime katılması ile direkt olarak katma değerde % 5 verimlilik artışı sağlanacaktır. Uygulanan proje ile 21 kişilik sürekli istihdam sayısı 34’e çıkarılacaktır. İlave 13 kişilik istihdamın 11’i başta kadın ve engelli adaylar olmak üzere gençler arasından seçilecektir.

 

Firma bünyesinde ihracat birimi oluşturularak hitap edilen müşteri sayısının arttırılması, yeni müşteri kitlesiyle beraber ihracat gelirlerinin toplam gelirler içindeki payının % 15’e yükseltilmesi planlanmaktadır.

 

Mehmet Toprak şahıs işletmesi tarafından gerçekleştirilecek olan “PVC Üretiminde Fiziki ve Teknolojik Altyapısını İyileştirerek, Ürün Çeşitliliğimizi Artırıyoruz” isimli proje ile firmaya ait 2100 m²’lik alan üzerine üretim tesisi kurularak üretim altyapısının geliştirilmesi hedeflenmektedir. Yaklaşık bütçesi 800 bin TL olan proje ile diğer PVC sistemlerine göre ısı kaybını % 30 daha fazla önleyen PVC pencere ve kapı sistemleri imalatı planlanmaktadır.

 

Projenin hayata geçirilmesiyle birlikte firmanın mevcut fiziki ve teknolojik alt yapısı iyileştirilecek, ürün çeşitliliği artırılacak ve kaynak verimliliği sağlanacaktır. Ayrıca bölgede bir ilk olma özelliğine sahip A sınıfı profillerden oluşan PVC sistemlerinin imalatı gerçekleştirilecektir. İlave 5 kişinin daha istihdamıyla beraber firma bünyesinde 13 kişiye iş imkânı sağlanacaktır.

 

Yorum Yaz