Erzurum'da Kablo Hırsızları Yakalandı

Erzurum'da Kablo Hırsızları Yakalandı
İl Jandarma Komutanlığı, JASAT Dedektifleri ve Aşkale İlçe Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar neticesinde faklı illerde birçok hırsızlık olayına karıştıkları tespit edilen kablo hırsızları kıskıvrak yakalandı.

Erzurum Gündem- Erzurum Valiliği'nden yapılan açıklamada: "Erzurum, Aşkale, Pırnakapan Mahallesinde, 25.05.2023 tarihinde Türk Telekom Müdürlüğüne ait Baz İstasyonundan bakır kablo çalınması olayıile ilgili olarak Erzurum İl.J.K.lığı JASAT dedektifleri ve Aşkale İlçe J.K.lığınca yapılan ısrarlı ve titiz çalışmalar neticesinde 2(iki) şüphelinin 08DB...plakalı araç ile olayı gerçekleştirdikleri tesp itedilmiş, şüpheli şahıslar sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak Erzurum E TipiKapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmişlerdir.
Şüphelilerce kullanılan araçla ilgili yapılan araştırmanın derinleştirilmesi neticesinde,aynışahısların
Bayburt ve Gümüşhane illerinde de birçok hırsızlık olayına karıştığı tespit edilmiştir. Erzurum İl Jandarma Komutanlığınca, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması
maksadıyla, ilgili mevzuatın verdiği görev, yetki ve sorumluluklar çerçevesinde emniyet ve asayiş görevlerinin yerinegetirilmesine kararlılık ve azimle devam edilmektedir." denildi.

 

Yorum Yaz