Artvin’de Çığ Felaketi: 2 Ölü 7 Yaralı

Artvin’de Çığ Felaketi: 2 Ölü 7 Yaralı
Artvin Yusufeli ilçesine bağlı Yaylalar Köyü Olgunlar Mahallesi yaylasında kayak yapan vatandaşların üzerine çığ düştü. İlk belirlemelere göre ölenlerden 2 kişinin Erzurum'dan olduğu, 7 kişi yaralı olarak kurtarıldı.

Erzurum Gündem- Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, ilçenin Yaylalar köyünün Olgunlar Mahallesi yaylasında kayak yapanların üzerine saat 15.00 sıralarında çığ düştü.

 

İlk belirlemelere göre 2 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi yaralı olarak kurtarıldı. Kaynak: Artvin’de kayak yapanların üzerine çığ düştü: 2 ölü, 7 yaralı 

 

AFAD İl Müdürlüğü koordinasyonunda, ilgili tüm ekipler olayla ilgili çalışmalarını sürdürüyor. 

 

Serdar Kılıç çığ altından kurtuldu, o anları anlattıÇığdan kurtulan TRT Program Yapımcısı Serdar Kılıç yaşadıklarını TRT Haber’e anlattı:"Kendimi çıkarabildim, sinyal gönderici aletlerle sırayla 5 kişinin yerini tespit ettik. Ekipten 3 kişi daha yukardaydı çığa maruz kalmadılar. Daha sonra 3 kişiyi sağ salim çıkardık, 2’si maalesef çok derindeydi.

 

Sırtımızda hava yastıkları, elimizde çığ çubukları her türlü tedbiri almıştık. Dünyanın neresinde kayak yapılıyorsa bundan daha üst bir donanım yok. Ama ona rağmen kaçmaya fırsatları bile olmadı, çok ani geldi. Sadece ağzım kalmıştı dışarıda ve ben de sırt çantamdaki hava yastığı sayesinde kurtuldum. Hayatımın en zor iki saatiydi."

 

Deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmasına katılmışlar.
Hayatını kaybeden dağcılar deprem bölgesi Malatya’da arama kurtarma çalışmalarına da katıldığı öğrenildi.

Yorum Yaz