AK Parti Erzurum İlçe Başkan Adayları Belli Oldu

AK Parti Erzurum İlçe Başkan Adayları Belli Oldu
AK Parti’de Erzurum ilçe belediye başkan adayları belli oldu. Toplam 20 ilçenin 6’sında mevcut başkanlar yerine yeni isimler aday gösterildi. Adayları AK Parti Genel Başkan Vekili Efkan Ala, yarın Erzurum’da açıklayacak.

Erzurum Gündem-AK Parti'de ilçe belediye başkan adayları belirleme süreci tamamlandı. Erzurum’da 20 ilçeden 6’sında mevcut başkanlar yeniden aday gösterilmedi. Liste, yarın düzenlenecek olan aday tanıtım toplantısında AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala tarafından kamuoyuna resmen duyurulacak. 

Merkez ilçelerden Aziziye ‘de mevcut başkan Muhammed Cevdet Orhan, Büyükşehir Belediyesine aday adaylığı başvurusunda bulunduğu için ilçeye tekrar aday gösterilmedi. Aziziye Belediyesi’ne Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili görevini yürütmüş olan Eyüp Tavlaşoğlu aday gösterildi.

Narman Belediye Başkanı Burhanettin Eser yerine ilçeden Adem Kınalı aday gösterilirken, Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli’nin de üzeri çizildi. Pasinler’e daha önce iki dönem başkanlık yapan Ünsal Sertoğlu aday oldu.

Çizik yiyen bir diğer isim ise Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar oldu. Melik Yaşar yerine Seyhun Saydın Çat’tan aday gösterildi.

Daha önceki seçimlerde Büyük Birlik Partisi’nden seçildikten sonra AK Parti’ye geçiş yapan Oltu Belediye Başkanı Necmettin Taşçı bir kez daha çizik yedi. Taşçı’nın yerine Adem Çelebi aday gösterildi.

AK Parti Narman’da ise Burhanettin Eser yerine Adem Kınalı ile devam dedi. Aşkale Belediyesi’nde de değişikliğe gidildi. Üç dönem başkanlık yapan ve aday olmayan mevcut Başkan Ahmet Yaptırmış yerine, Şenol Polat aday edildi.

Erzurum’da geriye kalan 14 ilçede ise AK Parti Genel Merkezi, mevcut adaylarla devam dedi.

Geçtiğimiz yıl 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde programda beyin kanaması geçirerek hayatını kaybeden Hınıs Belediye Başkanı Erdoğan Eren’in yerine Serdal Şan atanmıştı. AK Parti Şan’ı 31 Mart Seçimlerinde de aday gösterdi.

AK Parti'nin 31 Mart Seçimlerindeki aday listesi şu şekilde:

Yorum Yaz