Ahmet Eşref Yılmaz’dan O Derneğe Tepki

Ahmet Eşref Yılmaz’dan O Derneğe Tepki
Büyük Birlik Partisi Erzurum İl Başkanı Ahmet Eşref Yılmaz, Kanaat Önderleri Derneği Başkanının açıklamalarına tepki gösterdi.
Ahmet Eşref Yılmaz’dan O Derneğe Tepki

Erzurum Gündem-Erzurum’da Kanaat Önderleri Derneği Başkanı İbrahim Özmen’in "Tayyip Bey'in yanına gelmeyenin imanından şüphe ederim" açıklamasına bir tepki de Büyük Birlik Partisi Erzurum İl Başkanı Ahmet Eşref Yılmaz’dan geldi.

 

Büyük Birlik Partisi Erzurum İl Başkanı Ahmet Eşref Yılmaz: “Sayın Cumhurbaşkanımızın tabi ki iyi yönleri, takdire şayan yönleri var ama şahıslarla kişilerle temel alarak iman değerlendirmesi yapmak kesinlikle yanlıştır. Bu açıklamayı talihsizlik olarak kabul ediyoruz. Her şeyden önce bu ülkede olan bu ülke için bir şeyler yapma çabasında olan kişilerin mutlaka katma değer sağlamaları ve bu yolda çaba harcamaları gerektiğine inanıyoruz. Hele hele STK’lar gibi önemli yerleri meşgul eden ve bu koltukta oturan başkanların bu anlamda daha çok emek vermeleri gerektiğine inanıyoruz. Talihsiz bir açıklama olarak değerlendiriyorum, bu açıklamaların bizim için asla kabul edilir bir yönü yoktur. Her ideolojinin bir temsilcisi ve bir büyüğü var, bu anlamda herkes dini inancını bu yönde yorumlamaya çalışırsa işin içinden çıkamayız. Kaldı ki bizim dinimiz ve inancımız kişilere bağlı değildir, Yüce Allah “Biz indirdik biz koruyacağız” diyor. Bizler sadece onun içerisinde olan aciz kullarız, bizi yönetenlerde bu bağlamda aynıdır. Tabi ki kabiliyet derecesinde liderlik vasfıyla önderlik eden kişilerimiz var ve geçmişte olduğu gibi her daim olacaktır, ama hiç biri Peygamber statüsü harici imama taşır bir mahiyeti yoktur. Bu STK yetkilisi haddini aşmıştır,  hatta iltifat ettiği kuruma zarar verdiğini inanıyorum bunu da en başta AK Parti Erzurum yerel yönetimlerin dışlaması gerektiğini ya da kabul etmemesi gerektiğine inanıyorum, böylede yapacaklarından eminim” dedi.

Yorum Yaz