Erzurum’da 167 Bin Öğrenci Karne Aldı

Erzurum Gündem-Erzurum Valisi Okay Memiş, “Çocuklarımızın pozitif bilimlerin yanında milli ve manevi değerlerimizi de alarak büyümesine gayret ediyoruz. İnşallah geleceğe ümitle bakan bir Erzurum gençliği, nesli yetişiyor.” dedi.

 

Merkez Palandöken Nihat Kitapçı İlkokulu’nda öğrencilere karne ve çeşitli hediyeler veren Vali Okay Memiş, öğrencilere pozitif bilimlerin yanında değerler eğitimi verdiklerini söyledi.

 

Karne töreni sonrası gazetecilere açıklamada bulunan Vali Memiş, “167 bin öğrencimiz ve 11 bin 500 öğretmenimizle beraber sömestr tatiline girdik.” diye konuştu.

 

“Eğitimde fırsat eşitliğini bütün çocuklarımıza ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” Kentte son yıllarda eğitimde önemli gelişmelerin yaşandığı hatırlatan Vali Memiş, şu ifadeleri kullandı: “Çocuklarımızı çok iyi yetiştirmeye gayret ediyoruz. Çocuklarımızın pozitif bilimlerin yanında milli ve manevi değerlerimizi de alarak büyümesine gayret ediyoruz. Erzurum'da Değerler Eğitimi ve Erzurum'da Başarıyı Artırma Projesi gibi uyguladığımız çok özel ve önemli projelerimiz var. Bu sayede sınav başarısı ve akademik başarıyı arttırmanın yanında etik değerlerle de çocuklarımızı yetiştirmeye büyük önem gösteriyoruz. Bu projeleri uygularken Sayın Milli Eğitim Bakanımızdan büyük güç alıyoruz. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bütün öğretmen arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Hem şehir merkezinde görev yapan hem de özellikle kırsal alanda, onların gösterdiği performans sayesinde eğitimde fırsat eşitliği olan, anayasal bir ilke olan eğitimde fırsat eşitliğini her yerde, bütün insanlarımıza, çocuklarımıza ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İl Milli Eğitim Müdürüm başta olmak üzere tüm ilçe milli eğitim müdürlerime, bütün okul müdürlerine ve yöneticilerine, öğretmenlere, okul çalışanlarına teşekkür ediyorum. İnşallah geleceğe ümitle bakan bir Erzurum gençliği, nesli yetişiyor.”

 

Yorum Yaz