Başkan Sağlam’dan Horasanlılara Fabrika Müjdesi

Erzurum Gündem- Erzurum’un Horasan ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Sağlam, Horasan’daki bir yıllık görev sürecini değerlendirdi. Göreve geldiği günden bu tarafa 87 mahalleden 70’ine gittiğini belirterek, tüm vatandaşlarla iç içe olduklarını söyledi. Vatandaşı ayağına çağırmak yerine vatandaşın ayağına gittiklerini anlatan Sağlam, genellikle devletin imkânlarıyla değil, iş adamlıyla da muhtaç vatandaşlara yardım ettiklerini belirtti.

 

"SADECE BELEDİYENİN KAPILARI DEĞİL, MUHASEBENİN DE KAPILARI VATANDAŞA AÇIK"
Horasan Belediye Başkanı Hüseyin Sağlam, belediyenin kapılarının her zaman vatandaşlara açık olduğunu belirterek: “Ben göreve geldiğim ilk gün arkadaşlara şunu söyledim, muhasebenin kapısı da açık, her kes istediğini gelip sorabilir, istediği evrak hakkında gelip bilgi alabilir. Vatandaşımız bizim ne yaptık ne yapıyoruz bunları bilme hakları var.” Dedi.

 

“MAKAM ARABASI KULLANMIYORUM”
Belediyenin makam aracını kullanmayan kendi özel aracını kullanan ve aynı zamanda yakıtını da kendi karşılayan Horasan Belediye Başkanı Hüseyin Sağlam; “Ben makam aracımı kullanmıyorum, kendi aracımı kullanıyorum. Biz göreve geldiğimizde makam aracına ihtiyacımız yok dedik, israfa gerek yok olmadığını düşündük. Ayrıca yakıtını da kendi cebimizden koyuyoruz. Yani kendi özel işlerimiz de var, bu aracı kendi özel işlerimizde de kullanıyoruz, yakıtını belediyeden kullandığım zaman bunun bir vebal olduğunu düşünüyorum, bundan dolayı da yakıtı da kendim karşılıyorum.”

 

“HORASAN'A FABRİKA KURUYORUZ”
Horasan Belediye Başkanı Hüseyin Sağlam Horasan’a mandıra kuracaklarını belirterek; “Horasan’ın 70 bin hayvan varlığı var, bunun için KUDAKA’ya verdiğimiz proje onaylandı, Horasan’daki sütleri toplayacağız, soğuk zincir projesi kapsamında üretim yapacağız, Valiliğimiz öncülüğünde bu projeyi en kısa zamanda hayata geçireceğiz. Ayrıca yine süt üzerine fabrika çalışmamız var, Karslı bir iş adamı yakın zamanda yine Horasan’a fabrika kuracak. Ticaret borsası da bize yine soğuk süt tankları verecek, şuanda yer bakıyoruz, bu tankları köylerimize dağıtacağız ve köylümüz artık inşallah sütünü değerinde satacak. Yine halk ekmeği fabrikası projemiz var, kısa zamanda bunu da hayata geçireceğiz. Şuanda ekmek Horasan’da 1,500 lira bana göre bu fiyat fazla,  biz halk ekmeği üreterek hem iş istihdamı açacağız hem de vatandaş artık ekmeği daha ucuz yiyecek. En kısa zamanda bu projeleri hayata geçireceğiz. Bizim derdimiz millet, bizim başka bir derdimiz yoktur, bu insanları mutlu edebilirsek bu yeter bize.” dedi.

Yorumlar
Ali ÜNAL

Başkanım Elinize Emeklerinize Sağlık, Güzel ve Örnek Bir Davranış Sergiliyorsunuz, Umarım Herkes Bu Davranışınızdan Üzerine Düşen Payı Alır, Bir Millet İlçesini Yöneten Başkandan Daha Ne İsteyebilir ki.

Ali ÜNAL

19 Eylül 2021 11:29

Yorum Yaz