ERZURUM Haber Girişi : 04 Ocak 2022 23:40

Üniversiteli Öğrenciler: 'Yurtlara Otobüs Seferleri Arttırılsın'

Erzurum'da Atatürk Üniversitesi ile Erzurum Teknik Üniversitesi öğrencilerinin büyük sorunlarından biri olan toplu ulaşım, mağduriyet yaratmaya devam ediyor. Öğrencilerin ortak talebi ise yurtlara otobüs seferlerinin arttırılması.

Erzurum Gündem-Erzurum'da otobüs seferlerinin yetersiz olması ve pandemi döneminde otobüslerde yaşanan doluluk öğrencileri isyan ettirdi. Özellikle sabahları iş saatlerinin başında ve akşamları da iş saatlerinin bitiminde otobüs seferlerinin yetersiz olduğunu her fırsatta dile getiren öğrenciler, zaman zaman derslere ve sınavlara geç kaldıklarını söyledi. Okula geç kaldıkları zaman otostop çekmek zorunda kaldıklarını belirten öğrenciler yetkililere çağrıda bulundu.

 

"HEM SEFER SAYILARI AZ HEM DE OTOBÜS FİYATLARI YÜKSEK"
Kent içinde soğuk havalar dolayısıyla duraklarda beklediklerini ve otobüslerin kalabalık olmasından ötürü pandemi şartlarında binmediklerini söyleyen öğrenciler hem sefer sayılarının az olduğunu, hem de otobüs fiyatlarına gelen zamla beraber yüksek olduğunu vurguladı. Öğrencilerin ortak talebi ise yurtlara otobüs seferlerinin arttırılması. Haber: Devrim AKTÜRK

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.