ERZURUM Haber Girişi : 03 Ocak 2022 22:41

İl Yöneticilerinden Rektör Çomaklı’ya Tebrik Ziyareti

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından Araştırma Üniversitesi olarak seçilen Atatürk Üniversitesine tebrik ziyaretleri sürüyor.

Erzurum Gündem-Türkiye’de eğitim veren toplam 131 devlet üniversitesi arasında Araştırma Üniversitesi unvanı alan 20 üniversiteden biri olan Atatürk Üniversitesinin, bu önemli başarısını kutlamak amacıyla Erzurum Valisi Okay Memiş, İl Jandarma Komutanı J. Alb. İlker Şimşek, İl Emniyet Müdürü Levent Tuncer ve Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Kaymaz, Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı’yı ziyaret etti.

 

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Atatürk Üniversitesi adına tebrikleri kabul eden Rektör Çomaklı, kazanılan bu başarının şehre önemli derecede katma değer sağlayacağını belirterek, bölge üniversitelerine de örnek teşkil edeceğini söyledi.

 

Atatürk Üniversitesinin 65 yıllık eğitim hayatında daima daha yükseğe çıkmak için çabaladığını, akademik ve idari kadrosuyla da bunu başardığını belirten Rektör Çomaklı şunları söyledi: “Birincil görevimiz olan eğitim ve ikincil görevimiz olan topluma hizmet misyonumuzu layıkıyla yerine getirme noktasında elimizden geleni yapıyoruz. Kurumlar arası güç birliğinin de bu anlayışa destek olacağı düşüncesindeyim. Atatürk Üniversitesi olarak yapılacak her iş birliğinde paydaş olmaktan ve ihtiyaç duyulan her alanda destek vermekten mutluluk duyarız.”
Bölgenin en köklü kurumlarından biri olan Atatürk Üniversitesinin, Araştırma Üniversitesi unvanını almasıyla daha çok güçlendiğini belirten Vali Okay Memiş, herhangi bir konuda yardım istenildiğinde asla geri çevirmeyerek halkın desteğine koşan Atatürk Üniversitesinin bu başarıyı sonuna kadar hak ettiğini aktardı. Üniversitenin yıllar boyunca geliştirdiği misyon ve vizyonu Erzurum’daki bir çok kurumun şiar edindiğini vurgulayan Vali Memiş, Atatürk Üniversitesi ailesi nezdinde Rektör Çomaklı’yı tebrik etti. 

 

Atatürk Üniversitesine Hayırlı Olsun Ziyaretleri Devam Ediyor
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından Araştırma Üniversitesi olarak seçilen Atatürk Üniversitesine tebrik ziyaretleri sürüyor. Bu kapsamda AK Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok, AK Parti İl Başkanı M. Emin Öz ve AK Parti Eski Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı’yı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun diklerinde bulundular.

 

Ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Çomaklı, kültürel ve bilimsel geleneği, yetiştirdiği on binlerce mezunu, donanımlı altyapısı, bünyesinde barındırdığı araştırma merkezleri ve alanında uzman binlerce akademisyeni ile dev bir bilim merkezi olan Atatürk Üniversitesinin bu unvanı sonuna kadar hak ettiğini söyledi.

 

Bulunduğu şehrin yanında, bölgesi, ülkesi ve hatta çevre ülkeler için de önemli bir değere sahip olan Atatürk Üniversitesinin, kadim geçmiş ve tecrübesiyle tüm kurumlara yol gösterici bir konumda olduğunu belirten Rektör Çomaklı, bu misyonu sonuna kadar devam ettireceklerini aktardı.

Atatürk Üniversitesinin şehir için vazgeçilmez bir unsur olduğunu belirten konuklar, Türkiye’nin dört bir yanında, çeşitli mevki ve makamlarda görev yapan Atatürk Üniversitesi mezunlarının bulunduğuna vurgu yaparak, üniversitenin yetişmiş insan kaynağı konusunda önde gelen kurumlardan biri olduğunu belirttiler.

Ziyaretler, iyi niyet ve hayırlı olsun dilekleriyle son buldu.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.