KÜLTÜR-SANAT Haber Girişi : 20 Ekim 2021 12:48

İbrahim Erkal Belgeselinde Erkal'ın Annesine Saygısızlık!

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi 11 Mayıs 2017’de hayatını kaybeden Erzurumlu sanatçı İbrahim Erkal’ın hayatını anlatan belgesel yaptı yapmasına ama, Erkal’ın annesi Hatice Erkal, protokolde ikinci sırada oturtuldu.

Erzurum Gündem-Şehrin yöneticilerinin katılmadığı belgeselin gala gecesinde Erkal’ın annesi Hatice Erkal, protokolde ikinci sırada oturtuldu. Anne Hatice Erkal’e yapılan bu saygısızlık tepkilere neden oldu.

 

Erzurum’un Narman ilçesinde dünyaya gelen ve yaptığı albümlerle milyonlara ulaşan İbrahim Erkal’ın hayatı çekilen belgeselle sevenlerine ulaştı. Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Abdulkadir Atik, 90 dakikalık belgeselle Erkal’ın hayatını anlattı.

 

Erzurum, Narman ilçesi, Ankara, Tekirdağ ve İstanbul’da çekimleri yapılan belgeselde ailesi, eşi Filiz Erkal ile Musa Eroğlu, Zara, Sevcan Orhan, Doğuş gibi çok sayıda sanatçı ve müzik yapımcısı İbrahim Erkal’ı anlattı. Yaklaşık 1,5 yıl süren çalışmalar sonunda sanatçının son albümüne ismini verdiği ‘Ömrüm, Bitmeyen Şarkı İbrahim Erkal’ belgeseli tamamlandı.

 

Belgeselin ilk galası ise Atatürk Üniversitesi 15 Temmuz Milli İrade Salonunda gerçekleşti. Galaya Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selahattin Çelebi, Narman Belediye Başkanı Burhanettin Eser, Tortum Belediye Başkanı Muammer Yiğider, İbrahim Erkal’ın annesi Hatice Erkal ve Erkal’ın yakınları katıldı. Belgeseli izleyen anne Hatice Erkal’ın gözleri dolarken, duygu dolu anlar yaşandı.

HATİCE ANNEYE SAYGISIZLIK
İbrahim Erkal’ın hayatının anlatıldığı belgeselin gala gecesinde büyük bir saygısızlık yaşandı. İbrahim Erkal’ın annesi Hatice Erkal, protokolde ikinci sıraya oturtuldu. Bu duruma tepki gösteren bazı izleyiciler salonu terk etti. Anne Hatice Erkal oturduğu yerden belgeseli izlemekte zorlandı. Gala gecesini düzenleyen Atatürk Üniversitesi yetkililerinin ve önünde oturan protokol üyelerinin vurdumduymaz tavrı İbrahim Erkal sevenlerini derinden üzdü. Bu duruma ses çıkarmayan ve belgeseli başından sonuna kadar izleyen anne Hatice Erkal,“İbrahim çok iyi bir oğuldu. Evine de, kardeşlerine de, anne-babasına da çok iyi davranırdı. Erzurum’a ve Narman’a çok fedakarlıklar yaptı. İnşallah Erzurumlular da bir ömür onun değerini bilirler. Ben ondan çok razıydım” dedi.

SAYGISIZLIĞA TEPKİ
İbrahim Erkal’ın annesi Hatice Erkal’e yapılan saygısızlık büyük tepki çekti. Bu saygısızlığa sessiz kalamayan vatandaşlar,” Bu protokolde oturanlar kimler? Kendilerini ne sanıyorlar. Bir sanatçının bize bıraktığı ve en büyük emaneti olan annesine yapılan saygısızlık affedilemez. O bir anne. O bizim emanetimiz. Nasıl olurda bir anneyi arka sıralara atarak bu töreni yaptılar. Nasıl rahat rahat o koltuklarda oturdular. Bir sanatçının hayatının anlatıldığı törende annesine değer verilmiyor. İbrahim Erkal bu durumu görseydi kahrından ölürdü. İbrahim Erkal asıl şimdi öldü”ifadelerini kullandılar.

 

Kaynak: Zirve2000

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.