ERZURUM Haber Girişi : 17 Kasım 2021 23:01

Erzurum'da Fırıncılar Ekmeği Kısıtlı Çıkaracak

Artan maliyetlere dayanamayan Erzurum fırıncısı ekmek üretim kapasitelerini %50 düşürme kararı aldı.

Erzurum Gündem-Erzurum Fırıncıları başta un ve diğer girdi maliyetleri olmak üzere yaşanan ekonomik sıkıntılar karşısında ortak karar alarak yarın üretim kapasitesini %50 düşürecek.

 

Erzurum Fırıncılar Odası öncülüğünde toplanan çok sayıda fırıncı artık un alamaz hale geldiklerini ve zam talebi karşısında da yetkililerden yeterli karşılığı bulamadıklarını gerekçe göstererek yarın itibaren %50 oranında üretim kapasitesini düşüreceklerini açıkladılar.

 

Erzurum Ticaret Borsası Fırıncılar Meslek Komitesi Üyesi Aykut Koç; “ Ülkemizde ve dünyada yaşanan tedarik sıkıntısı ve artan maliyetler yüzünden fiyat tarifesi almak için başvuru yaptık, şehrimizdeki ekmek fiyat belirleme komisyonuna katılması gereken devlet yetkilileri komisyona katılmayarak bizleri oyalıyorlar. Biz de fırıncı esnafımızla toplantı yaparak 18.11.2021 Perşembe günü Erzurumda ekmek kısıtlama uygulaması yapmayı kararlaştırdık.” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.