EKONOMİ Düzenleme Tarihi : 07 Ekim 2021 11:00 Haber Girişi : 07 Ekim 2021 00:53

Erzurum’da 5 Adet Tarım Kredi Marketi Açılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gıda fırsatçılarının önüne geçmek için Tarım Kredi marketlerinin sayılarının artırılması talimatını vermişti. Bunun üzerine Erzurum’da da harekete geçildi

Erzurum Gündem / ÖZEL HABER- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı sonucu harekete geçen Tarım Kredi Kooperatifleri Erzurum Bölge Birliği kent genelinde 5 adet  yeni Tarım kredi marketi açmak için harekete geçti. En geç 2 ay içerinde faaliyete geçecek olan marketler, toplamda ilk etapta Erzurum merkez ve merkez ilçelerinde açılacak.

 

İçinde deposunun da olacağı ve toplamda 500 m2 alana sahip olacak olan marketler daha sonra Erzurum’un tüm ilçelerinde açılacak. Fiyatların kalite ve market fiyatlarına göre uygun olacağı öğrenilirken, gerçek çiftçinin malı alınacak ve pazar zinciri direk üreticiden tüketiciye şeklinde olacak. Aynı zamanda istihdama da katkı sunacak marketlerin fiyatlarda Sübvansiyon sağlaması hedeflenirken, Tarım Kredi Kooperatifi Erzurum’a ilerleyen süreçte Lojistik merkezi kurarak, tüm bölgeye dağıtımı bu lojistik merkezden yapacak.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.