Erzurum'da 30 Ağustos Resepsiyonu

Erzurum Gündem-Törene, 9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Erhan Uzun, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, İYİ Parti Erzurum Milletvekili Muhammet Naci Cinisli, Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Tuncel, Bölge Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mehmet Çimen, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay İlker Şimşek, AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, MHP İl Başkanı Naim Karataş, belediye başkanları, kamu kurum müdürleri, askeri erkan, şehit yakınları ve gaziler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 

Vali Memiş ve eşi Sibel İnci Memiş, salon girişinde gelen konukları karşıladı.

 

Memiş, burada yaptığı konuşmada, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlere rahmet diledi.

 

Hürriyetini varlığıyla eş değer gören Türk milletinin işgalcileri bir daha dönmemek üzere vatan topraklarından def ettiği muazzam bir hamlenin 99. Yıl dönümünde olunduğunu bildiren Memiş, “Türk milleti Malazgirt’te başlayan Anadolu’yu vatan haline getirme faaliyetine 100 yıllarca hazımsızlık gösteren ve her fırsatta bizleri bu topraklardan atmaya çalışan sömürgeci haçlı zihniyetine 30 Ağustosta unutamayacağı bir ders vermiştir.” dedi.

 

Memiş, “26 Ağustos 1071 olmasaydı bu topraklarda biz olmazdık, bu vatan bizim olmazdı” ifadesini kullanarak, şunları kaydetti: “Anadolu’nun Türk yurdu oluşunu ve Türk yurdu kalmasını sağlayan her iki komutan ve devlet adamı Sultan Alparslan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e,  her iki savaşta kahramanlığıyla destan yazan Türk ordusuna ve bağımsızlık aşığı her bir Türk evladına minnettarız. Bugün bağımsız bir devlet kurmuş ve hür vatandaş olmuşsak, onurlu ve başımız dik dolaşıyorsak bunların hepsini 30 Ağustos Zaferine borçluyuz. İstiklal Savaşı’mızın kilometre taşlarından biri olan Büyük Taarruz, yok edilmek ve vatanında kovulmak istenen bir milletin bir olup vatanını işgalcilerden kurtarmasının ve bağımsız yaşama arzusunun tezahürüdür.”

 

Konuşmanın ardından Vali Memiş ve protokol üyeleri tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama pastası kesildi.

  • 6 / 1

  • 6 / 2

  • 6 / 3

  • 6 / 4

  • 6 / 5

  • 6 / 6

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.