EKONOMİ Haber Girişi : 09 Ekim 2021 20:16

Yeni DSİ Bölge Müdürü Hızlı Başladı

DSİ 8. (Erzurum) Bölge Müdürü Oğuzhan Yavuz beraberindeki heyet ile Uzundere ve Olur İlçelerinde bir dizi incelemelerde bulundu.

Erzurum Gündem- İlk olarak Uzundere İlçesine giden DSİ Bölge Müdürü Yavuz Erzurum Uzundere İlçesi Balıklı Mahallesinde bulunan yeni yerleşim yerinden geçen ve yerleşim yerini tehdit eden derenin taşkın riskini azaltmak için alınacak tedbirlere yönelik arazide incelemelerde bulundu.

 

Daha sonra Uzundere İlçesi Ulubağ Mahallesi Bencan Deresinde taşkın sonrası yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek 81. Şube Müdüründen çalışmalarla ilgili bilgi alan Bölge Müdürü Oğuzhan Yavuz incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, “Erzurum Uzundere ve Olur ilçelerimizde derelerdeki taşkın riskini azaltmak için bir dizi çalışmalar yürütmekteyiz. Bugün de ekibimiz ile birlikte Erzurum Uzundere İlçesi Balıklı Mahallesinde bulunan yeni yerleşim yerinden geçen ve yerleşim yerini tehdit eden derede alınacak tedbirlere yönelik arazide etütler yaptık. Ulubağ Mahallesi Bencan deresinde taşkın sonrası yapılan çalışmaları yerinde inceledik. Programımız kapsamında son olarak Olur İlçe Merkezi Azamıklı Deresinde yapılacak olan taşkın koruma çalışmaları için yerinde inceleme ve değerlendirmede bulunduk. Dünya genelinde meydana gelen iklim değişiklileri bizleri bir dizi ilave tedbirler almaya zorlamaktadır. Ülkemizde özellikle 2021 yılında doğu ve batı Karadeniz de meydana gelen taşkınlar can ve mal kayıplarına sebebiyet verdi. Bundan dolayı bizlerde yağışlı mevsim dönemine girmeden Erzurum ilimiz ve ilçelerimizde derelerimizde olası taşkın riskini azaltmak için çalışmalara başladık. Tarım arazilerinin ve yerleşim yerlerinin taşkınlardan zarar görmemesi için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Çalışmalarda emeği geçen personelimize teşekkür ediyorum. ’dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.