Halk TV'den Erzurum'a Görkemli Yayın

Erzurum Gündem-Erzurum'un düşman işgalinden kurtuluşunun 104'ncü yıldönümü ülke genelinde yapılan çeşitli etkinliklerle kutlanırken, HALK TV'nin "12 Mart Özel" yayını büyük beğeni topladı.

 

Yapımcılığını Serhan Asker'in, yönetmenliğini de Erzurumlu gazeteci Kürşat Tercanlı'nın üstlendiği "Görkemli Hatıralar" programı, 12 Mart sabahında Palandöken Kayak Merkezi'nden canlı olarak yayınlandı.

 

Polat Palandöken Otel’e ait Chalet Cafe'yi stüdyo olarak kullanan Görkemli Hatıralar programına, Erzurumlu akademisyen, psikolog, yazar ve televizyon programcısı Prof. Dr. Üstün Dökmen, ünlü sanatçı Hüseyin Turan ile CHP İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek de konuk olarak katıldı.

 

Erzurum türkülerinin seslendirildiği, şehrin tüm güzelliklerinin yansıtıldığı, halk ozanlarımızın sahne aldığı, Erzurum barlarının karlar üzerindeki nefis gösterileriyle renklenen program sosyal medyada da çok beğenildi.

 

Yaklaşık 2.5 saat süren ve her saniyesi buram buram Erzurum kokan program nedeniyle Halk  TV'ye "kutlama" ve "teşekkür" mesajları gönderen Erzurumlular, "Son yıllarda izlediğimiz en dolu ve anlamlı Erzurum programı oldu. 12 Mart'ta Erzurum'a kadar gidip, şehrin tanıtımını yapan HALK TV ekibine, programın yapımcısı Serhan Asker ile yönetmen hemşehrimiz Kürşat Tercanlı'ya teşekkür ediyoruz" dediler.

 

Kaynak: Erzurum Post

Yorum Yaz