Erzurumlu O Aileden Diyanet'e İsyan

Erzurum Güncel- halktv.com.tr yazarı İsmail Saymaz'ın gündeme getirdiği Erzurum'daki Kuran kursunda 7 çocuğa tecavüz ve işkence haberi sonrası RTÜK, Diyanet'in şikayeti üzerine Halk TV, KRT ve TELE 1’e yüzde 2 para cezası verdi.

 

RTÜK ve Diyanet'in tutumu başta mağdur çocukların aileleri olmak üzere toplumun büyük kesiminden tepki aldı. Aileler çektikleri videolarla mağduriyetlerini, Diyanet'e ve RTÜK'e tepkilerini dile getirirken Halk TV'ye de destek oldular.

 

Mağdur çocuklardan birinin babası da Halk TV'ye özel olarak gönderdiği video ile isyanını dile getirdi. Acılı baba videoda, "Diyanet çok incinmiş, bizler insan değiliz değil mi? Bizler dört aydır neler çektiğimizi, neler yaptığımızı hiç düşündünüz mü? Diyanet varsın incinsin. Bizim çocuklarımız çocuk değilmiş, değersizmişiz bizler. Diyanet'ten bizi kim aradı? Kime sayılmamız gerekiyor. Bizler çocuklarımızın hafız olmasını beklerken ne hayaller kurarken, düştüğümüz bu hale bakın. Hayallerimizi yıktın Diyanet! Umutlarımızı yıktın Diyanet! Bu çocuklar ne olacak? Bu çocukların geleceğini aldınız ellerinden. En önemlisi çocukluğunu aldınız elinden. Senin hocan rahleyle, Atatürk posteriyle, Kuran-ı Kerim'le yırtıp, çocuğa fırlatmasıyla çocuk incinmiyor, incinen Diyanet oluyor.

 

İsmail Saymaz'dan Allah razı olsun. Gözyaşlarımıza ilaç oldu. Umutlarımız oldu. Her gün bizleri aradı. Derdimize ortak oldu." ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Erzurum çocuğu

çünkü bir densizsin yaptığı pisliği bütün kuruma mal ettiniz Erzurum'un alimlerini karaladınız Yozgat'a giden pisliği öldürün ama diğerlerinin ne suçu var tanınan bilinen hocalar çamur atmak bu kadar kolay olmamalı

Erzurum çocuğu

09 Nisan 2022 22:47

Yorum Yaz