Erzurum Polisi Kızılay’a Kan Verdi

Erzurum Gündem-Erzurum Emniyet Müdürlüğü, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 177.yıl dönümü ve 10 Nisan Polis Haftası dolayısıyla Kızılay'a kan bağışında bulundu.

 

Erzurum İl Emniyet Müdürü Levent Tuncer,  polis ekipleriyle birlikte Havuzbaşı Kent Meydanında konuşlandırılan kan alma aracına gelerek kan bağışında bulundu.

 

Tuncer, bağış yapan tüm personele ve polis okulu öğrencilerine teşekkür etti.

 

İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Motosikletli Polis Timlerinin gerekli eğitimlerini aldıklarını kaydeden Tuncer,  Pazar günü düzenlenecek törenin ardından Yunus Timlerinin Erzurum sokaklarında vatandaşların huzur ve güvenliği için çalışacaklarını kaydetti.

 

Erzurum İl Emniyet Müdürü Levent Tuncer: “Öncelikle böyle güzel anlamlı bir ramazan akşamında ve 10 Nisan polis haftası etkinlikleri doğrultusunda biz emniyet teşkilatı olarak Erzurum’da daha önce yapmış olduğumuz bir kan bağışının bu kez ikinci aşamasında bir araya gelmiş bulunuyoruz. Sadece bizim emniyet personelimiz değil polis okulu öğrencilerimiz de bu anlamlı bağışa katılım göstererek geniş kapsamlı bir kalabalık dışarda kan vermek için bekliyor. Bizler bu haftaya çok önem veriyoruz çünkü bu hafta emniyet teşkilatı için önemli bir gündür. 10 Nisan polis günü ve öncesindeki polis haftası etkinliklerimiz var, şehit ailelerimizi ziyaret ettik, yine kan verme etkinliklerimiz var, yine Perşembe günü tiyatro etkinliğimiz olacak, Cuma günü daha yoğun bir şekilde şehitlik ziyaretimiz ve personelle bayramlaşma törenimiz olacak, öğlen ise Lalapaşa camide şehitlerimiz için Mevlit okutacağız, Sayın Valimizi ziyaretimizin ardından ve son olarak da Pazar günü şehir meydanında bir törenimizi olacak, akşam da konser programımızla haftamızı kapatacağız.” dedi.

 

Diğer yandan İl Emniyet Müdürü Tuncer,  Erzurumluların Ramazan ayını huzurlu ve güvenli bir şekilde geçirmesi için ellerinden geldiğince her türlü tedbiri almaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Yorum Yaz