ERZURUM Haber Girişi : 10 Eylül 2021 14:56

Vali Memiş Yapılan Eleştirilere Cevap Verdi

Erzurum Valisi Okay Memiş okulların açılmasıyla birlikte yaşanan sorunların eleştirilmesine yönelik yapılan eleştirilere cevap verdi
Vali Memiş Yapılan Eleştirilere Cevap Verdi

Erzurum Gündem- Geçtiğimiz pazartesi günü okulların açılmasıyla birlikte birtakım yaşanan sorunlar dolayısıyla Erzurum Valisi Okay Memiş ve İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz eleştirilerin hedefi olmuştu.
Erzurum genelinde yaklaşık 45 okulun güçlendirme yapılmasından ötürü Erzurum’da bazı okulların ikili öğretim yaptığını dile getirdi.

 

Erzurum Valisi Okay Memiş yapılan eleştirilere verdiği cevapta şu ifadelere yer verdi: “Biz Erzurum’da yaklaşık 45 okulda güçlendirme yaptık. Bu okulların inşaatları 20 gün içerisinde bitecek.  20 günlük süre için ikili öğretim yapıyoruz, yani bu bir kalıcı bir uygulama değil. Biz bu ihaleleri açık ihale usulüyle yaptık, pazarlık usulü ile yapmadık. İhalede rekabet var çünkü iki yöntemde çok önemli bir yöntemdir.  Pazarlık usulü ihale yapmış olsaydık belki de insanlar haklı olarak bunu da eleştireceklerdi. Hal böyle olunca biraz uzamış olabilir ama bu uzuma üç haftalık bir uzama bir uzama daha fazla değil. Güçlendirme yaptığımız okullarda üç hafta kadar ikili eğitim yapacağız, üç hafta sonunda her kes kendi okullarına gidecek, bu sürekli bir şey değil. Buradan bizi eleştiren dostlara şunu söylemek isterim, beni eleştirebilirler, ben yöneticiyim bununla birlikte iki yıldır pandemiden dolayı kapalı olan okullardaki öğrencilerin ve eğitim camiasında öğretmenlerin morale ihtiyacı var. Eleştirirken bizi eleştirsinler, yönetimi eleştirsinler ama eğitim camiasının biraz morale ihtiyacı olduğunu da göz ardı etmesinler. Bu eğitim camiası LGS sınavında Türkiye derecesi yapan bir camia. Bu camia Erzurum’u 63. Sıradan zirvelere taşıyan bir camia. Hepsine ben gönül dolusu teşekkür ediyorum, hepsini çok başarılı buluyorum, inşallah bu başarımız sizlerin de destekleriyle devam edecek.” 
 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.