ERZURUM Haber Girişi : 12 Kasım 2021 22:01

Vali Memiş 'Bi Hareketine Bakar' Dedi Uyardı

Erzurum Valisi Okay Memiş "Bi Hareketine Bakar Hayat" kampanyası kapsamında düzenlenen trafik uygulamasında emniyet kemeri denetimi yaptı.

Erzurum Gündem-Emniyet kemeri takan sürücülere teşekkür eden Vali Okay Memiş, uygulamada emniyet kemeri takılı olmayan sürücülere ise uyarılarda bulundu.

 

Erzurum Valisi Okay Memiş'in katıldığı Cumhuriyet Caddesi üzerinde emniyet kemeri denetimlerine İl Jandarma Komutanı Albay İlker Şimşek ve İl Emniyet Müdürü Levent Tuncer'de eşlik etti. 


Erzurum Valisi Okay Memiş  "Bi Hareketine Bakar Hayat" kampanyası kapsamında trafik uygulaması denetimi sonrası yaptığı açıklamada; "İşşleri Bakanlığımız tarafından bizzat Sayın Bakanımızında uygulamalı olarak Türkiye genelinde  bizleri talimatlandırığı bir konu var. Trafikde bir hareketine bakar uygulaması, yani güvenli trafik bir hareketimize bakar. Butün kuralları uygulamamız lazım ama en önemlisi ise emniyet kemeridir. Emniyet kemeri kazalarda yüzde altmış ölümlerin öüne geçiyor. Bizler batılı ülkelere imreniyoruz. Bu iş kanunla da kural haline gelmiş durumda. Trafikte olan hangi araç olursa olsun yayalar için kullanılan alanlara geldiklerinde mutlaka durmaları lazım. Kurallara ne kadar uyarsak sorunlarla  o kadar başarı elde ederiz. Ben bütün Dadaş kardeşlerimden tıpkı pandemide olduğu gibi özellikle trafik kurallarına da uymalarını özellikle rica ediyorum. Vatandaşlara ve sürücülere kurallara uydukları için çok teşekkür ediyorum” değerlendirmelerde bulundu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.