ERZURUM Haber Girişi : 17 Kasım 2021 02:08

Trafik Lambalarına 'Aşı Ol' İbaresi Eklensin

Erzurum'da 2020 tarihinden bugüne değin trafik sinyalizasyon sistemlerinde “Evde Kal” uyarısı yapılırken, vatandaşlar sinyalizasyon sistemlerinde belirtilen ibarenin değiştirilip, yerine “Aşı Ol” ibaresinin eklenmesini önerdi.

Erzurum Gündem-Tüm dünyada etkisini sürdüren Kovid-19’a karşı aşılama çalışmaları devam ediyor. Türkiye’de ise korona virüsün ilk dönemlerinde vatandaşları evde tutmak için uyarılarda bulunuldu. Aynı zamanda Erzurum'da da koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında trafik sinyalizasyon sistemlerinde uygulama devam ederken, 5 Mayıs 2020 tarihinde uygulamada vatandaşların salgından etkilenmemeleri için evde kalmalarının önemine dikkat çekmek amacıyla kırmızı ışığa “Evde Kal” yazısı yerleştirilmişti. Ancak aradan geçen 1,5 yıldan sonra vatandaşlar artık kimsenin evde pek kalmak istemediğini söyleyerek, sinyalizasyon sistemlerine “Aşı Ol” ibaresinin eklenmesini önerdi.

 

“AŞI OLMAYAN VATANDAŞLARIMIZA REHBER OLACAKTIR”
Bu konuda yetkililere seslenen vatandaşlar, “Trafik sinyalizasyon sistemlerini yeniden uyarlamamız gerekir. Çünkü pek mümkün olmayan ‘Evde Kal’ ibaresi yerine ‘Aşı Ol’ ibaresinin eklenmesi hem mantıklı, hem de aşı olmayan vatandaşlarımıza daha çok rehber olacaktır. Bu konuyla ilgili yetkililere sesleniyoruz ve trafik sinyalizasyon sistemlerinde belirtilen ibarelerin gözden geçirilmesini talep ediyoruz” dediler.

 

Haber: Devrim Aktürk

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.