KÜLTÜR-SANAT Haber Girişi : 21 Aralık 2021 10:49

Kar Film Festivali İçin Ünlü Sanatçılar Erzurum'a Gelecek

Erzurum’da bu yıl 17’incisi düzenlenecek olan Kar Film Festivali’ne hem ulusal, hem de uluslararası çapta sanatçılar gelecek. Festival ise 23 Aralık Perşembe günü başlayıp, 25 Aralık Cumartesi günü sona erecek.

Erzurum Gündem-Erzurum’un tanıtımında önemli bir katkısı olan ve sadece kentte değil, Türkiye’nin pek çok ilinde katılımcılarının olduğu 17. Kar Film Festivali Perşembe günü başlıyor. Her sene olduğu gibi bu yıl da konuklar merak edilirken, Festival’e katılacak olan isimler netleşmeye devam ediyor. Hem ulusal, hem de uluslararası çapta tanınan sanatçıların yer alacağı festivalde en çok merak edilen ise, 7 farklı kategoriden ödül almaya layık görülen isimler.

 

Belgesel, kurmaca, deneysel, senaryo, kamu spotu, reklam filmi ve animasyon dallarında birbirinden önemli ve özel eserler gönderilirken, 13 Aralık günü itibariyle yeni eserlerin gönderilmeyeceği paylaşılmıştı. Aynı zamanda Festival, 25 Aralık Cumartesi günü sona erecek.

 

Festivalde sadece sinema değil, aynı zamanda “Hüsn-ü Hat”, “Erzurum ve Yaşam” ve “Tebrizim” isimli sergiler de yapılacak.

 

Yönetmen, oyuncu, sinema eleştirmeni, gazeteci, yazar ve müzik gruplarının yer alacağı ve tam 3 gün boyunca sürecek olan 17. Kar Film Festivali’ne konuk olarak katılacak isimler ise şöyle;  Gönül Dağı ekibinden Berk Atan, Gülsim Ali İlhan, Ecem Özkaya, Ferdi Sancar, Erdal Cindoruk, Ali Düşenkalkar, Yavuz Sepetçi, Gülhan Tekin, Feyza Işık, Nuri Gökaşan, Cihat Süvarioğlu, Semih Ertürk, Nazlı Pınar Kaya, Ege Aydan, Eser Eyüpoğlu, Çiğdem Aygün, Şebnem Dilligil, Hüseyin Sevimli, Zümre Megreli, Hazal Çağlar, Ulviye Karaca, Serkan Kuru.

 

Yönetmen Serdar Akar, 

Yönetmen Ali Özel,

Azeri yönetmen Cavit Tevekkül, 

İranlı yönetmen Saadatali Saeidpour,

İranlı yönetmen Ida Panahandeh,

İranlı yönetmen Hadi Hejazifer,

Oyuncu ve müzisyen Renan Bilek, 

Sinema eleştirmeni Mehmet Açar, 

Sinema yazarı ve eleştirmeni Alin Taşçıyan, 

SinemaFilozofi Dergisi sahibi ve genel yayın yönetmeni Prof. Dr. Serdar Öztürk,

Gazeteci ve televizyon sunucusu Kübra Par,

TRT ortak ve dış yapımlar müdürü Faruk Güven, 

İran müzik grubu olan İmaj ekibi, 
İran müzik grubu Parsa Haif.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.