Vali Memiş: 'Hayatınızla Kumar Oynamayın'

Vali Memiş: 'Hayatınızla Kumar Oynamayın'
10 Ocak Çalışanlar Gazeteciler Günü nedeniyle Müceldili Konağı’nda basın mensuplarıyla kahvaltı yapan Erzurum Valisi Okay Memiş, Omicron varyantıyla birlikte Erzurum'da vaka sayılarının bir haftada neredeyse on katına çıktığını söyledi.

Erzurum Gündem-Omicron varyantıyla birlikte vaka sayılarının bir haftada neredeyse on katına çıktığını söyleyen Vali Memiş, Yazın zirvedeydik sayılar yüksekti. Bağışıklık da kazandık, aşılama da hala devam ediyor. Ama maviye geçemedik. Antikor seviyesi de yüksek. Bu sebepten dolayı Omicron varyantı çıkana kadar Delta varyantı varken vaka sayılarımız idealdi. Ancak Omicronla beraber aşı maşı fayda etmez oldu. Ciddi anlamda bulaş var. Hızlı bir yükseliş var. Günlük vaka sayısı 20 iken100’ü buldu, 200’lere gidiyor ve artması bekleniyor. Vaka sayılarını tam olarak açıklamıyoruz ama bir hafta önceki rakamın neredeyse on katına çıktı” dedi.

 

“Hayatınızla kumar oynamayın”
Hatırlatma dozu ile koruyuculuğun arttığını belirten Vali Memiş, “Ben kotadan döndüm. İlacı falan yok, tedavisi de yok. Hayatınızla kumar oynamayın. Bana bir şey olmaz demeyin, olmadı demeyin. Şu işi hep beraber atlatalım. Vaka yüksek ama hastaneye yatışta artış gözlemlemiyoruz. Ama sonrasında ne olacağını bilmiyoruz. Kimse bu işi hafife almasın. Sabredeceğimiz günler yaşıyoruz bunu özellikle belirtmek istiyorum. Aşılama ile bunu çözmek zorundayız. Omicrona karşı çift doz Biontechte bile koruyuculuk yüzde 30. Sinovac’ı saymıyorum bile. Tamamlayıcı dozda koruyuculuk yüzde 80’e çıkıyor, ben yaptırdım” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz