Meteoroloji'den Erzurum'a Kuvvetli Fırtına Uyarısı

Meteoroloji'den Erzurum'a Kuvvetli Fırtına Uyarısı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hafta sonu Erzurum genelinde görülmesi beklenen kuvvetli rüzgar ve fırtınaya karşı vatandaşları uyardı.

Erzurum Gündem-Meteoroji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava durumu raporlarında hafta sonunun kuvvetli rüzgarlar ve yer yer kısa süreli fırtınalar olduğunu pazartesi günün de ise sağanak yağışların beklenildiği, ayrıca bölgemizin dik yamaçlarda çığ tehlikesi olabileceğini duyurdu.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava durumu raporlarında Cumartesi günü bölgemiz genelinde (Erzurum, Erzincan, Bayburt ve Ardahan) güney yönlerinden kuvvetli rüzgar (Lodos), akşam saatlerinden itibaren ise toz taşınımı beklenmektedir. Pazar günü ise; yer yer kısa süreli kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

 

 Bölgemizin 13 Mart Pazartesi günü ile birlikte ise yağışlı havanın etkisi altına gireceği yağışların genellikle yağmur ve sağanak yağış şeklinde görüleceği, Erzincan çevrelerinde ise yer yer kuvvetli olacağı ve hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor, mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği bildirildi.

 

 Ayrıca bölgemizde yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi olabileceği için dikkat edilmesi gerekildiği belirtildi.

Yorum Yaz