Kırkpınar'dan Ulaştırma Bakanı'na 'Hızlı Tren' Eleştirisi

Kırkpınar'dan Ulaştırma Bakanı'na 'Hızlı Tren' Eleştirisi
İYİ Parti Erzurum il Başkanı Melih Kırkpınar, “Erzurum için Hızlı Tren’e 2022’de başlıyoruz” açıklaması yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu sert sözlerle eleştirdi, Erzurum’u oyalamakla suçladı.

Erzurum Gündem-İYİ Parti Erzurum il Başkanı Melih Kırkpınar, “Erzurum için Hızlı Tren’e 2022’de başlıyoruz” açıklaması yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu sert sözlerle eleştirdi, Erzurum’u oyalamakla suçladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2011 yılında “2023’de Erzurum-İstanbul hızlı tren hattını tamamlamış olacağız” sözünü hatırlatan Kırkpınar, “10 yıldır aynı terane. Erzurum’a adım atan ‘hızlı tren müjdesi’ veriyor ama daha ortada projesi dahi yok” dedi.

 

AK Parti’nin Erzurum özelinde bir oyalama taktiği uyguladığını, kent için hayati önem taşıyan projeleri ötelediğini öne süren İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Melih Kırkpınar, Pirinkaya Tüneli’nin açılışı için Erzurum’a gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun “Erzurum için Hızlı Tren’e 2022’de başlıyoruz” sözlerini eleştirdi.

 

Bakan Karaismailoğlu’nun açıklamasının “müjde” olarak kamuoyuna sunulmasına da tepki gösteren Kırkpınar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2011 yılında Erzurum’un kurtuluş töreninde verdiği müjdeye de atıfta bulundu. Kırkpınar, şunları söyledi: “Neyin müjdesi anlamış değiliz. Geriye döndüğümüz de aynı müjdenin 10 yıldır verildiğini görüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 12 Mart 2011 tarihinde İstanbul Abdi İpekçi Salonu’nda düzenlenen Erzurum'un 93. Kurtuluş Yıl Dönümü Şöleni’nde yaptığı konuşmayı unuttuğumuzu düşünüyorlar. O halde orada verdiği ‘müjde’yi hatırlayalım ve verilen sözün hafızamızda ne kadar taze olduğunu da gösterelim. Ne demişti Sayın cumhurbaşkanı: “Allah'ın izniyle, İstanbul'dan Erzurum'a kadar hızlı treni gerçekleştireceğiz. Hani söylüyorum ya 2023 Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümü diyorum ya, oraya bunlar bitmiş olarak gireceğiz. Rahat, konforlu, güvenli, hızlı yolculuğu bu hat üzerinde de mümkün hale getireceğiz.” Aradan 10 yılı aşkın bir süre geçmiş, Erzurum’a her gelen bakan aynı ‘müjde’yi vermekten rahatsızlık duymuyor. 2023’e sadece 1 yıl kaldı ama ortada henüz projesi dahi olmayan bir hızlı trenden bahsediyoruz. Soruyorum, Erzurum’u oyaladığınızı, kandırdığınızı düşünüyor musunuz? Çünkü benim de Erzurumlular’ın da fikri bu yönde.

 

Kaynak: Ajans Doğu

Yorum Yaz