Erzurumspor Keçiörengücü Maçı Rize'de Oynanacak

Erzurumspor Keçiörengücü Maçı Rize'de Oynanacak
Kazım Karabekir Stadında maç oynanamaz kararı sonrasında, Erzurumspor FK, Keçiörengücü maçının Rize'de oynanacağı öğrenildi.

Erzurum Gündem-6 Şubatta Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem sonrası hasar gören ve maç oynanamaz kararı çıkan Kazım Karabekir stadı ile ilgili karar sonrasında, Federasyon maç için stad bulması yönünde Erzurumspor FK Yönetimine yazı yazdı. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Kulüp Başkanı Ahmet Dal, maçın Rize'de oynanacağını duyurdu.

 

Erzurumspor FK Kulüp Başkanı  Ahmet Dal konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: "Kazım Karabekir Stadyumu’muzun yaşanan deprem felaketinden etkilendiği Çevre Şehircilik Bakanlığı yetkililerinin raporları sonucu tespit edilmiştir. Hasar durumu, müsabaka oynanıp oynanamayacağı Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerinin incelemesi sonrası karara bağlanacaktır.

 

Bu hafta oynayacağımız Keçiörengücü müsabakasının başka bir statta oynanması yönünde bilgilendirme Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yazıyla tebliğ edilmiştir. Hasar durumu ve diğer gelişmeler Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerinin incelemesi sonrası açıklanacak.

 

Bu gelişme sonrasında Gençlik Spor Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu ile yaptığımız görüşmeler neticesinde evimizde oynamamız gereken Keçiörengücü maçımızı zorunlu olarak Rize’de oynayacağız. Rizespor Kulübü başkanı İbrahim Turgut’a ve Rizespor Kulübü’ne teşekkür ediyoruz.

 

Stadyum mevzusunun kulübümüz ve şehrimiz için çok önemli olduğunun altını çizerek bu konuda gereken hassasiyeti tüm paydaşlardan beklediğimizi ifade ederek, Erzurumspor Kulübü olarak tüm süreci titizlikle takip edeceğimizi camiamızla paylaşıyoruz."

 

Yorum Yaz