Büyük Birlik Partisi 'Erzurum İçin Pozitif Ayrımcılık' İstedi

Büyük Birlik Partisi 'Erzurum İçin Pozitif Ayrımcılık' İstedi
Büyük Birlik Partisi Erzurum İl Başkanı Ahmet Eşref Yılmaz, “Erzurum İçin Pozitif Ayrımcılık” istedi.

Erzurum Gündem-Büyük Birlik Partisi Erzurum İl Başkanı Ahmet Eşref Yılmaz, "Erzurum siyasilerini,bürokrat ve Stk larını, Erzurum için bir araya gelmeye davet ediyor, kayıkçı kavgalarından uzak proje üretmeye çağırıyoruz." dedi. 

Ahmet Eşret Yımaz, “Erzurum İçin Pozitif Ayrımcılık” vurgusu yaptığı açıklamasında şu görüşlere yer verdi: "Türkiye'de ilçelerin Sosyo Ekonomik Gelişmişlik Sıralaması 2022 yılında yayınlandı. 973 ilçe içerisinde Erzurum'un 20 ilçesinin gelişmişlik durumu aşağıda ki tabloda görülüyor.
- Ülkemizde mevcut 973 ilçenin Sosyo Ekonomik gelişmişlik seviyeleri 6 gruba ayrılarak  değerlendiriliyor. 1.Gruptaki ilçeler en gelişmiş, 6.Grupta olanarda en az gelişmiş ilçelerdir.
- Buna göre Erzurum'un sadece Yakutiye ilçesi 973 ilçe içerisinde 62 sırada ve 1. Grupta yer alırken, 2. Grupta hiç bir ilçemiz bulunmamaktadır. 
- Hınıs, Şenkaya, Çat, Karaçoban, Köprüköy, Karayazı ve Tekman 7 ilçemiz Ülkemizde en az gelişen ilçeler olup 6. Grupta yer almışlardır. 
- Türkiye’deki mevcut 973 ilçe içerisinin 969 sırasında bulunan Tekman ilçemiz 6. Grupta yer almış olup ülkemizdeki ilçeler sıralamasında sonda 4.sıradadır.

“Erzurum İçin Pozitif Ayrımcılık” projemizde 35-40 yıldır sosyal ve ekonomik olarak kayba uğrayan Erzurum’u özetlemiş, Çözüm Önerilerimizi sunmuştuk.

 

Elbette şehrimize yapılan yatırımları görüyor, destekliyor ve alkışlıyoruz ancak yeterli olmadığını bu yayınla beraber gördük.
Hepimizin sebep olduğu bu sonuçta,Dün iktidarda olup bugün muhalefette siyaset yapanlar en büyük pay sahiplerindendir.
Erzurum siyasilerini,bürokrat ve Stk larını, Erzurum için bir araya gelmeye davet ediyor, kayıkçı kavgalarından uzak proje üretmeye çağırıyoruz.

 

Önemli Stk koltuklarını meşgul edenler, kendilerine sunulanla yetinmeyip bu şehrin hakkı olanı istemelidirler! Bu STK’lar sırf o koltukta oturmak adına,temsil ettikleri esnaf,tüccar ve üyelerin vebalinin altında kalmamalı!

 

Seçilmiş siyasilerimiz,şehrimize katma değer katanları, yeni ve bu şehrin ihtiyacı olan projelerle desteklemeli ve teşvik etmelidirler.

 

Hükümet ve muhalefet kanadından vekil namzedi olacaklar; siyasi ikballeri ve kişisel çıkarları adına değil, varsa projeleri ve bu şehir adına söyleyecek sözleri, o zaman namzet olmalıdırlar!
Bu şehre yazık edenlere, bu şehri dert etmeyenlere dert olacağız!"

 

Yorum Yaz