Başkan Duman Sağlık Çalışanlarının Sorunlarını Anlattı

Başkan Duman Sağlık Çalışanlarının Sorunlarını Anlattı
Sağlık-Sen Erzurum Şube Başkanı Abdullah Duman, ''Sağlık çalışanlarının özlük haklarında bazı düzenleme ve iyileştirmeler yapılmalıdır'' dedi

Erzurum Gündem-Erzurum'da yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya gelen Sağlık- Sen Şube Başkanı Abdullah Duman, sendikal faaliyetlerin yanı sıra, gündeme yönelik açıklamalarda bulundu.

 

Halen daha etkisinin devam ettiği pandemide sağlıkçıların zor süreçlerden geçtiğine dikkat çeken Duman,"Öncelikle Sağlık çalışanlarının özlük haklarında bazı düzenleme ve iyileştirmeler yapılmalı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya buradan sesleniyorum. Önümüzde 14 Mart Tıp Bayramı var. Sağlık bir ekip işidir. Bu ekibin tüm parçalarına adil bir düzenleme getirmelerini talep ediyorum. Bir sağlık çalışanı olarak söylüyorum. Verilen ücret abartılı bir ücret değil. Dolayısıyla Ücret ve kadro farklılıkları ortadan kaldırılarak çalışma barışı sağlanmalı ve çalışma şartları uygun hale getirilmelidir. Düşünün şimdi bir kurumda 4-5 farklı kadro ve buna bağlı olarak 4-5 farklı ücret skalası var. Bu da haliyle çalışma barışını olumsuz etkilemektedir. '' dedi.

 

Sendikacılık çıkar uğruna yapılmamalı
 Sendikal faaliyetleri ile ilgili görüşlerini aktaran Sağlık Sen Şube Başkanı Abdullah Duman, sendika olarak üyeleri birbirinden ayırt etmeden herkese eşit mesafede olduklarını kaydetti. 
 Ahlak'ın yanı sıra vicdan hesabı yapan bir sendikal anlayışla hareket ettiklerine vurgu yapan Duman, Sağlık-Sen olarak sendikacılığı siyasi ikbal menfaat veya herhangi bir çıkar uğruna yapmadıklarını, bu nedenle vicdanen çok rahat, manevi olarak da huzurlu ve mutlu olduklarını sözlerine ekledi.

Yorum Yaz