Başkan Bingöl'den Sarıkamış Harekâtı Mesajı

Başkan Bingöl'den Sarıkamış Harekâtı Mesajı
Deva Partisi Erzurum İl Başkanı Vahit Bingöl "Sarıkamış Harekâtı" vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

Erzurum Gündem-Bingöl mesajında; “Anadolu insanı büyük acılarla yoğrulmuştur. Çeşitli olayların sebep olduğu bu acılara her şartta direnerek, Anadolu’yu vatan kılan kahramanların isimleri tarihimize altı harflerle yazılmıştır ve böylelikle hikâyeleri nesilden nesile aktarılmaktadır. İşte bu sebeple, hemen yanı başımızda, Allahüekber’deki Sarıkamış Harekatı’nda şehit olan ve o civarda yatan dedelerimiz, her yıl olduğu gibi, bu yıl da unutulmadı ve ebediyete kadar bu milletin dilinde, yüreğinde, zihninde hep yaşayacaklardır.

 

Deva Partisi Erzurum İl Başkanı Vahit Bingöl; “Destanlardan bir destan, şehitlerin destanları yankılanır bugün Allahüekber dağlarında… Anadolu’nun, “muhteşem güzellikteki tabiatının acımasızlığına kurban giden bu binlerce şehidin sayesinde vatan olduğu” akıldan çıkarılmamalıdır.” diyerek, sözlerinin devamında şunları söyledi: “Binlerce askerimizin şehitlik mertebesine erişerek hayatlarını kaybettikleri, düşmanla beraber ayrıca dondurucu soğukla ve yoklukla mücadele ettikleri “22 Aralık 1914-15 Ocak 1915” tarihleri arasında gerçekleşen bu vuruşmalarda, dadaşı da kırılmıştır, gakkoşu da efesi de, zeybeği de… Doğulusu, batılısı, kuzeylisi, güneylisi de... Bir yeniden varoluş için, koskoca bir millet, adeta bütün dünyayla çarpışmakta ve “gül bahçesine girercesine”, hiçbir şeyden çekinmeden, korkmadan şehadet şerbetini içmektedir. Hürriyeti, toprağı, namusu, inancı ve ülkesi için olduğuna kesin kanaat getirdiği her emre bir an bile düşünmeden itaat etmektedir. Yeniden fetheder gibi, yepyeni bir ruhla tarih yazmakta, esir olmayıp, adeta koşar gibi şehit olmaktadır. Bu büyük mücadelenin karşılığı ve en büyük delili ise; torunlarına armağan ettikleri bu cennet vatandır.

 

Deva Partisi Erzurum İl Başkanı Vahit Bingöl, "Sarıkamış Harekâtı" vesilesiyle yayımladığı mesajının sonunda şunları söyledi: “Sözün özü; yiğitlikleri düşman tarafından bile takdir edilen “Allahüekber’deki Ölümsüz Kahramanlar” için bugün ne söylense az ne yazılsa eksiktir. Sadece verdikleri mesajı ve yaptıklarını unutmayalım yeter derken, onları bir kere daha rahmetle, minnetle ve hürmetle anıyorum.” 

Yorum Yaz