EĞİTİM Haber Girişi : 22 Kasım 2021 00:14

Genç Gönüllüler Köy Okulunu Boyadı

Atatürk Üniversitesi Horasan Meslek Yüksek Okulu’nda farklı bölümlerde eğitim gören gönüllü üniversite öğrencileri, Horasan ilçesinde Çiftlik Köyü İlköğretim Okulu’nu boyadı. Boyamada yer alan gönüllü gençler ise veliler tarafından takdir edildi.

Erzurum Gündem-Erzurum’da Atatürk Üniversitesi tarafından yapılan Toplumsal Duyarlılık Projeleri kapsamında desteklenen "Rengarenk Okulum" Projesi ile Horasan Meslek Yüksek Okulu’nda farklı bölümlerde eğitim gören gönüllü üniversite öğrencileri tarafından Horasan ilçesinde bulunan Çiftlik Köyü İlköğretim Okulu’nun duvarları boyandı. Boyamada yer alan gönüllü gençler veliler tarafından takdir edilirken, gerçekleştirilen çalışmayla beraber 17. okul boyama etkinliği de sona ermiş oldu.

 

Proje amacının ilçe merkezine bağlı köy okullarının tadilat ve boyama işlerini gönüllü üniversite öğrencileriyle yaparak toplumsal bir farkındalık oluşturmak olduğunu söyleyen Dr. Vahdet Alaeddinoğlu, Bu proje ile gönüllü hareketi bütün üniversite öğrencilerine bir amaç, hedef ve sosyal sorumluluğu geliştirecek bir değişim hareketi olarak tanımladığını belirtti.

 

“1200 PROJE ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ TARAFINDAN DESTEKLENDİ”
Bu tarz proje ve çalışmalara devam edeceklerini aktaran Alaeddinoğlu, “Atatürk Üniversitesi Yeni Nesil Üniversite vizyonu kapsamında toplumda herkese dokunarak hem toplum, hem de eğitimsel bir gelişim programıyla son iki yılda yaklaşık 1200 proje Atatürk Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Araştırma Merkezi tarafından desteklendi. Projenin özellikle ilçelerde yaşayan bireylerin hayatlarında olumlu yönde bir değişime neden olduğu gözlemlendi. Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı tarafından hayata geçirilen projelerle hem merkez kampüslerde, hem de ilçe kampüslerinde akademik hayatın toplumsal yapılarda da etkili bir şekilde uyguladığı görüldü. Projenin çözüm ortağı olarak başta Horasan Kaymakamlığı, Horasan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Horasan Belediyesi ve esnaflar yer alıyor.” dedi.

 

“RENGARENK OKULUM PROJESİYLE TOPLAM 5 OKUL BOYANACAK”
Projenin detaylarından da bahseden Alaeddinoğlu, “Ayrıca proje, Erzurum’un yerel üretimi olan ve uluslararası düzeyde ili temsil eden Şahika boya tarafından 10 yıldır desteklenmektedir. Şahika Boya yöneticisi Soner Ardahanlı’nın özel olarak ilgilendiği "Rengarenk Okulum" projesi ile 2021 - 2022 eğitim öğretim yılında toplam 5 okul boyanacak. Atatürk Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Araştırma Merkezi projeleriyle ilçede birçok etkinliğin gerçekleşmesinde gönüllü olarak katılım sağlayan üniversitesi öğrencileri, toplumsal hayata katılarak yerele katkı sunacaklar. Bu projelerin fikir babası Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı ve yönetimine teşekkür ederim. Ayrıca gerek ilçe merkezinde, gerekse ilçe dışında gerçekleştirdiğimiz projelerde her an yanımızda olan Sayın Belediye başkanı Abdulkadir Aydın'a, İlçe Milli Eğitim Müdürü Selahattin Karakurt’a da ayrı teşekkür dileklerimi iletmek isterim.” diye konuştu. / Haber: Devrim Aktürk

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.