EKONOMİ Haber Girişi : 05 Ocak 2021 21:54

Erzurum'un Enerjisi Güçleniyor

“Erzurum 1.Organize Sanayi Bölgesi Elektrik Enerjisi Nakil Hattı” projesinin sözleşmesi" KUDAKA Genel Sekreteri Oktay Güven ve 1.Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Urkuç arasında imzalandı.

Erzurum Gündem-T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından finanse edilen ve Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı koordinasyonunda yürütülen Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında destek almaya hak kazanan “Erzurum 1.Organize Sanayi Bölgesi Elektrik Enerjisi Nakil Hattı” projesinin sözleşmesi KUDAKA Genel Sekreteri Oktay Güven ve 1.Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Urkuç arasında imzalandı.

 

18 ay içerisinde tamamlanması planlanan ve toplam 6,8 milyon TL bütçeye sahip Erzurum 1.Organize Sanayi Bölgesi Elektrik Enerjisi Nakil Hattı projesine Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından 2,5 milyon TL destek sağlanacak.  Proje ile Erzurum 1. Organize Sanayi Bölgesinde faaliyette bulunan firmaların mevcut tedarik şirketinin dağıtım sistemindeki arızalardan etkilenmemesi ve üretimlerine kesintisiz devam etmeleri ve daha uygun maliyetle elektrik enerjisine ulaşmaları sağlanarak firmalarımıza destek olunması amaçlanmaktadır.

 

Projenin başarıyla tamamlanmasıyla birlikte Erzurum 1. Organize Sanayi Bölgesindeki firmaların elektrik giderlerinde ortalama yüzde14’lük bir azalma olması ve firmaların üretim maliyetlerinin düşürülerek rekabet güçlerinin artırılması sağlanacaktır.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.