EKONOMİ Haber Girişi : 30 Eylül 2021 23:35

Erzurum Hayvan Fiyatlarında Son Durum

Zengin bitki örtüsü ve iklimi sayesinde nüfusunun yüzde 45'inden fazlasının tarım ve hayvancılık ile uğraştığı Erzurum'da, özellikle hayvancılık en önemli geçim kaynaklarının başında geliyor.
Erzurum Hayvan Fiyatlarında Son Durum

Erzurum Gündem / ÖZEL HABER- Türkiye'nin önde gelen hayvancılık merkezlerinden biri olan Erzurum'da, kent merkezine yaklaşık 10 kilometre mesafede Doğu Anadolu Besi Materyali Toplama Merkezi ve Canlı Hayvan Pazarı'nda hayvanlarını satmaya getiren besici Necati Tayboğan, Büyükşehir Belediyesinin kurduğu Canlı hayvan pazarından çok memnun olduklarını belirtti.

 

Kurulan tesisin sadece Türkiye çapında değil Dünya çapında bir hayvan pazarı olduğunu söyledi. Hayvan piyasası hakkında da bilgi veren besici Tayboğan, ağırlıklı mozik cinsi hayvanların satıldığını canlı kilo 28-30 TL arası olduğunu, koyun kuzu piyasası ise canlı kilo 24-25 TL arasında satıldığını, damızlık ineklerin çiftini 10-11-12 bine kadar satıldığını dile getirdi.  Kurban bayramı sonrası hayvan piyasası canlılığını kaybederken, genel itibariyle hayvan satışında düşüşün olduğu bildirdi.

 

HABERİN DEVAMINI AŞAĞIDAKİ VİDEODAN İZLEYEBİLİRSİNİZ.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.