ASAYİŞ Haber Girişi : 31 Aralık 2021 19:08

Erzurum'da Suç Çetesi Çökertildi

Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce gerçekleştirilen operasyon neticesinde suç çetesi çökertildi.

Erzurum Gündem-Erzurum İl Emniyet MüdürlüğüKaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce 28.12.2021
günü meydana gelen “Nitelikli Yağma” olayıyla ilgili yürütülen soruşturmada; Oteller bölgesinde bulunan bir eğlence yerinin sahiplerinden sebepsiz yere yüksek meblağda para talep ettikleri, birden fazla kişiyle ücretsiz hizmet aldıkları, silah teşhirinde bulundukları ve bu durumun devamlılık arz ettiği tespit edilerek Cengiz A., Mehmet Maşuk A., Sinan A., Mutafa A., Umut T. , Muhammet D., Muhammet S. isimli 7 şahıs gözaltına alındı. Şüpheli şahıslar Kasten Öldürme, Kasten Yaralama,
6136 Sayılı Kanuna Muhalefet, Uyuşturucu Madde Kullanmak, Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak, Tehdit, Hakaret, Parada Sahtecilik, Hırsızlık, Yağma, Cinsel Taciz, Çocuğun Cinsel İstismarı, Mala Zarar Verme, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma,
Görevi Yaptırmamak İçin Direnme ve 5607 Sayılı Kanuna Muhalefet gibi suçlardan çok sayıda suç kayıtlarının olduğu tespit edildi.  Şahısların ikametlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda; 1 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca, 11 adet tabanca fişeği, 2 adet sallama olarak tabir edilen bıçak, 1 adet av tüfeği, 42 adet av tüfeği fişeği ele geçirildi.

Adli mercilere sevk edilen şahısların tamamı Nitelikli Yağma
suçundan tutuklanarak cezaevine teslim edildiği öğrenildi. 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.