EKONOMİ Haber Girişi : 19 Eylül 2021 00:59

Erzurum’da Patatesin Fiyatı Belli Oldu

Erzurum'un Pasinler ilçesinde üretilen tonlarca patatese, alıcı bulunmaya çalışılıyor. Patates üreticileri yol kenarlarına kurdukları çadırlarda patateslerini yoldan sürücülere satmaya başladılar.
Erzurum’da Patatesin Fiyatı Belli Oldu

Erzurum Gündem- Erzurum’un Pasinler ilçesinde üretilen tonlarca patates, lahana ve mısır alıcılarını bekliyor.

 

Pasinler ilçesinde yol kenarında kurdukları çadırda ürettikleri patates, lahana ve diğer ürünlerini müşterilerine satmaya çalışan, Muhammed Emin Engin; “Burada tezgâh açtık, tezgâhımızda patates, soğan, lahana, ayçiçeği, mısır, bal kabağı ve diğer yöresel ürünlerimiz mevcut. Patatesi lahanayı, bal kabağını, ay çiçeğini ve diğer ürünleri kendi tarlalarımızda yetiştiriyoruz. Patatesin 20 kg. çuvalı 45 tl, yani patatesin kilosu 2200’e satıyoruz, lahana 25 TL, bal kabağı, 25 TL, ay çiçeğini ise 5 TL’den satıyoruz.  Burada iki arkadaş burada duruyoruz, hem kendi ürünlerimizi satıyoruz hem de harçlığımızı çıkarıyoruz, sabah 9 da açıyoruz akşam 6’ya kadar burada yoldan geçen vatandaşlara bu ürünleri satıyoruz.” Dedi. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.