EKONOMİ Haber Girişi : 10 Ocak 2022 23:03

Erzurum'da Mesleki Eğitim Merkezi Açıldı

Erzurum'da Organize Sanayi Bölgesi Mesleki Eğitim Merkezi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın telekonferans üzerinden katılımı ile açıldı.

Erzurum Gündem-Erzurum 1. Organize Sanayi Bölgesi Mesleki Eğitim Merkezi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı yayın ile katıldığı törenle hizmete açıldı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Organize Sanayi Bölgeleri Mesleki Eğitim Merkezleri Açılış Programı’nda yaptığı konuşmada, “Milletimizin, küresel ölçekte iddia ve imkân sahibi bir konuma gelmesinin yolu eğitimden geçiyor. Bu anlayışla ülkemiz ekonomisinin güçlenmesi ve istihdamın artırılması için mesleki eğitime özel önem veriyoruz” dedi.

 

Vali Okay Memiş ise Erzurum'da 45 Çırak Eğitim Merkezi olduğunu belirterek,"673 olan çırak sayımızı bir ayda Milli Eğitim Bakanlığımız ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın yaptığı çalışmalarla 3 bin 200'e kadar yükselttik ve yükseltmeye devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.