KÜLTÜR-SANAT Haber Girişi : 24 Kasım 2021 20:36

Erzurum'da 'Bir Bayram Sabahı' Tiyatrosu

İzleyenlerin gülmekten gözlerini yaşartacak oyunda zaman zaman melodram sahnelere de yer veriliyor.

Erzurum Gündem-Erzurum Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, kahkaha tufanı kopartacak yepyeni bir oyunla daha  “perde” demeye hazırlanıyor.

 

Cengiz Durular’ın kaleme aldığı, yönetmenliğini ise Oktay Parlar ve Yakup Çağlayan’ın yaptığı “Bir Bayram Sabahı” adlı tek perdelik komedi, 29 Kasım Pazartesi günü tiyatroseverlerle buluşuyor.

 

Erzurumlu bir ailenin yaşadığı kurban bayram sabahını konu alan oyun, Alzheimer hastası dedenin ve etrafında gelişen olayların örgüsünden oluşuyor. İzleyenlerin gülmekten gözlerini yaşartacak oyunda zaman zaman melodram sahnelere de yer veriliyor. Birbirinden deneyimli tiyatro oyuncularının sahne alacağı “Bir Bayram Sabahı” adlı oyunun müzik yönetmenliğini Mahmut Kıvanç üstlenirken, oyunda “Fıkralarla Türkiye” programının gözdesi olan Oktay Parlar da rol alıyor. Tiyatro severlerin içini ısıtacak Erzurum öyküleriyle dolu oyun, haftanın her Pazartesi ve Salı günü İbrahim Erkal Kültür ve Sanat Merkezi’nde ücretsiz sahnelenecek.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.