ERZURUM Haber Girişi : 13 Ekim 2021 22:15

DSİ Bölge Müdürü Yavuz Erzincan Valisini Ziyaret Etti

Bölge Müdürü Yavuz Erzincan’da bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Erzurum Gündem-DSİ Erzurum 8. Bölge Müdürü Oğuzhan Yavuz beraberindeki heyet ile birlikte Erzincan Valisi Mehmet Makas’ı Makamında Ziyaret etti.

 

Bölge Müdürü Yavuz Vali Makas’ı ziyaretinde Erzincan İli DSİ yatırımları hakkında bilgi verdi. Ziyaretin ardından Vali Makas ile birlikte Erzincan Ballı Barajı İnşaatında, Sulama pompaj istasyonlarını ve Mertekli Regülatöründe incelemelerde bulundular. Saha ziyaretlerinin ardından şantiyede gelinen seviyeler hakkında ilgililerden bilgi aldılar.

Bölge Müdürü Oğuzhan Yavuz yaptığı yazılı açıklamada “Can Erzincan'a yaptığımız yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyoruz. Erzincan’ımızın hasretle beklediği Ballı Barajı'nın tamamlanması ile 10 bin 410 dekar tarım arazisinde yapılacak sulu tarım sayesinde birçok ürünün verimi ve çeşitliliğini artırarak, üreticimizin ve ülkemizin ekonomisine katkı sağlamayı hedeflemekteyiz.’ dedi.

Bölge Müdürü Yavuz Erzincan programı kapsamında Erzincan Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı ve beraberindeki heyet ile birlikte Erzincan Üzümlü ilçe merkezinden geçen üzümlü deresinde incelemelerde bulundu.

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksu’yu ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent'i de makamında ziyaret eden Yavuz, yatırımlar konusunda istişarede bulundular.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.