ERZURUM Haber Girişi : 20 Kasım 2021 02:43

Deprem Sonrası Hasar Tespit Çalışmaları Devam Ediyor

Depremden etkilenen mahallelerde hasar tespit çalışmaları başladı

Erzurum Gündem-Erzurum'da merkez üssü Köprüköy ilçesi olan 5,1 büyüklüğündeki depremden etkilenen kırsal mahallelerde hasar tespit çalışmaları başladı.

 

Depremden en çok etkilenen Topçu ve Söylemez mahallelerine giden AFAD, Kızılay, Jandarma, Emniyet ile Büyükşehir Belediyesi ekipleri, vatandaşların yemek ve barınma ihtiyaçlarını karşılıyor.

 

Bazı ev ve ahırların hasar gördüğü mahallelerde bir yandan vatandaşlara yemek dağıtan ekipler, bir yandan da bölgeye çadır kurulması için çalışma yürütüyor.

 

Vali Okay Memiş, Topçu Mahallesi'nde vatandaşlarla görüştükten sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, mahalledeki elektrik sıkıntısının yarım saatte giderileceğini söyledi.

 

"Çadır ve konteyner ihtiyaçları giderilecek"
Hasar tespitine başladıklarını ifade eden Memiş, "Kızılay, AFAD, jandarma, emniyet, Büyükşehir Belediyemiz burada. Çadır ve konteyner ihtiyaçlarını belirleyip bu ihtiyaçları gidereceğiz. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar, devlet olarak biz her zaman onların yanındayız. Enkaz altında kalan vatandaşımız yok, iki vatandaşımız hafif şekilde yaralandı. Biri tandırda, biri ahırda yakalanmış, hastaneye sevk edildiler." diye konuştu.

 

Deprem haberini alır almaz kriz merkezi oluşturulduğunu dile getirden Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ise; "Büyükşehir ve İlçe Belediyemizin ekipleri görev başındalar. Depremin en çok hissedilen Topçu mahallesinde bulunuyoruz. Burada ve çevre köylerde can kaybımız yok. Ama bütün tedbirleri dikkatlice alıyoruz, Elektrik kesintisi söz konusu idi inşallah kısa bir süre sonra elektrik verilecek. Vatandaşlarımızın oturabilecekleri çadırlar kurulacak. Çadırların içerisinde ısınma sistemleri kurulacak, gıda ihtiyaçları karışanacak, Ekip olarak Vali beyin başkanlığında hep beraber olayı yakinen takip ediyoruz. Erzurumumuza ve Köprüköyümüze geçmiş olsun diyorum. Hamd olsun ki Ölien vatandaşımız yok. Bu çok sevindirici bir olay, inşallah vatandaşlarımızın sıkıtı ve kederlerine beraber ortak olacağız." açıklamalarında bulundu.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.