İLÇELER Haber Girişi : 09 Ocak 2022 12:58

Dadaşkentliler Kapalı Durak İstiyor

Türkiye'nin dondurucu soğuklarının en çok yaşandığı yerlerden biri olan Erzurum. Kentin birçok noktasında kapalı otobüs duraklarının olduğuna dikkat çeken vatandaşlar Aziziye’de de bu durakların da olması gerektiğini dile getiriyorlar. 

Erzurum Gündem / ÖZEL HABER-Türkiye'nin bin 893 rakımıyla en yüksek ikinci şehri olan Erzurum'da hava sıcaklıkları yer yer –40 dereceye kadar düşüyor. Kar yağışı miktarının fazla olduğu ve buna bağlı olarak hava sıcaklığının aşırı düştüğü kentteki kış aylarında otobüs duraklarında bekleyen Aziziye’li vatandaşların çilesi ise yıllardır devam ediyor.

 

CADDEDE VAR İLÇEDE NEDEN YOK?
Aziziye ilesinde kapalı otobüs duraklarının olmaması vatandaşların dakikalarca soğukta otobüs beklemesine neden oluyor. Kentin birçok noktasında kapalı otobüs duraklarının olmasına rağmen Aziziye’de tek bir kapalı otobüs durağının bulunmamasına anlam veremeyen vatandaşlar: “Bu kapalı otobüs durakların bildiğimiz kadarı ile yıllar öncesine şehir merkezine kuruldu, biz o zaman Dadaşkent’e de kurulacağını düşündük, ama yanılmışız, yıllardır bu soğuklarda otobüs beklemek zorunda kalıyoruz, buradan öncelikle Aziziye Belediyesi’ne sesleniyoruz, Caddede var ilçede neden yok? Belediye Başkanı veya bu durakları yapmakla kim yetkili ise biran önce Aziziye’ye de bu duraklardan kursun. Günümüzde böyle bir durakta beklemek çok ilkel.” dediler.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.