ERZURUM Haber Girişi : 18 Temmuz 2021 00:05

Cumhurbaşkanı Erdoğan Erzurum'da Konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum’da yapımı tamamlanan eserlerin toplu açılışını gerçekleştirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Erzurum'da Konuştu

Erzurum Gündem-Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erzurum’da toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Biz Erzurum’u ve Diyarbakır’ıyla, Hatay’ı ve Trabzon’uyla, Antalya’sı ve Tekirdağ’ıyla, Van’ı ve Bursa’sıyla bütün Türkiye’yi kucaklamaya, vatan topraklarının her karışına eser ve hizmet götürmeye devam edeceğiz” dedi.

 

"Bütün Türkiye’yi kucaklamaya, vatan topraklarının her karışına eser ve hizmet götürmeye devam edeceğiz."

 

Toplu açılış töreninde bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erzurum’u bir kez daha yaşamaya, Erzurumlularla bir kez daha yüz yüze hasbihal etmeye geldiklerini belirterek, “Her ne kadar bu aziz şehre arzu ettiğimiz kadar sık gelemiyor olsak da, gözümüz ve gönlümüz hep buradadır” ifadesini kullandı.

 

Erzurum’un köylerinde, yaylalarında hayvancılık yapan ve kuraklık sebebiyle yem sıkıntısı çeken kardeşlerinin sıkıntılarını gidermenin gayreti içinde olduklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “Medeniyetler şehri Erzurum’u eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette, sanayide, ticarette, kültürde, sanatta, sporda, velhasıl her alanda hak ettiği yere çıkarmanın gayreti içindeyiz. Çünkü Erzurum bu ülkenin bendidir bendi, bu milletin vicdanıdır, bu coğrafyanın şimal yıldızıdır. Erzurum dimdik ayaktaysa, Türkiye huzur ve güven içinde demektir. Erzurum sancılıysa, hepimiz tehlike ve tehdit altındayız demektir. Bunun için Erzurum’u sürekli güçlü kılmak, kalkındırmak, geliştirmek mecburiyetindeyiz.”

 

“BİZ BU ÜLKEYİ TÜM RENKLERİYLE SEVİYORUZ”
Bugüne kadar Erzurum’un hep kendilerinin yanında yer aldığını ve kendilerinin de son nefeslerine kadar Erzurum’la birlikte yol yürümeyi, Erzurum’a hizmet etmeyi sürdüreceklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, iktidar sorumluluğunu üstlendikleri günden beri ne yaptılarsa millet için ve milletle birlikte yaptıklarını vurguladı.

 

Tek muhataplarının 81 ildeki her bir hane ve 84 milyon insanın her biri olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “Biz Erzurum’u ve Diyarbakır’ıyla, Hatay’ı ve Trabzon’uyla, Antalya’sı ve Tekirdağ’ıyla, Van’ı ve Bursa’sıyla bütün Türkiye’yi kucaklamaya, vatan topraklarının her karışına eser ve hizmet götürmeye devam edeceğiz. Çünkü biz bu ülkeyi tüm renkleriyle seviyoruz. Çünkü biz bu milleti tüm insanlarıyla seviyoruz. Çünkü biz bu mesuliyeti maziden atiye kurduğumuz köprüyle büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa etmek için üstlendik.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.