SİYASET Haber Girişi : 26 Kasım 2021 02:28

CHP Erzurum Kadın Kolları ‘Yaşam Hak El Ver’ Dedi

Cumhuriyet Halk Partisi Erzurum İl Kadın Kolları 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddette Mücadele Günü dolayısıyla Erzurum’da farkındalık oluşturmak amacıyla “Yaşam Hak El Ver” standı açtı.
CHP Erzurum Kadın Kolları ‘Yaşam Hak El Ver’ Dedi

Erzurum Gündem- Cumhuriyet Halk Partisi Erzurum İl Kadın Kolları 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddette Mücadele Günü dolayısıyla stant açarak vatandaşlara Kadına şiddetle mücadeleyi anlatmak için Erzurum’da stant açtı.

 

CHP Erzurum İl Kadın Kolları Başkanı Ayçanur Uzun; “Bu gün 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddette Mücadele Günü. Bizler de Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kollarının oluşturmuş olduğu yaşamak projesini anlatmak için buradayız. Burada “Yaşam Hak El Ver” standı oluşturduk orada bize destek olan bütün herkesin el izleriyle imzalarını aldık. Burada cinayete kurban giden kadınlarımızın fotoğraflarını onları bu gün yâd etmek içinde standımıza astık. Ve özellikle de halkımız çok güzel tepkiler bıraktı. Burada aslında hatanın sadece hata kadınlar ya da erkeklerde olmadığını düşünüyoruz, bir cinayet esnasında halkımızın müdahale etmemesi bizi çok üzüyor. Biz aslında bütün algıları yıkmak için bu gün buradayız, sadece kadınlardan destek istemiyoruz en büyük desteklerin aslında erkeklerin de olması gerekiyor. Aslında en çok tepkileri bu gün bu stantta erkekler verdi bu da bizi çokça mutlu etti.” açıklamalarında bulundu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.