ERZURUM Haber Girişi : 11 Kasım 2021 23:16

Çaykara İş Merkezi İçin Yıkım Kararı

Erzurum Cumhuriyet Caddesinde bulunan Çaykara İş Merkezi için yıkım kararı verildi. İş yeri sahiplerine ise Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yıkım kararı tebligatları gönderildi.

Erzurum Gündem / ÖZEEL HABER-6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun uyarınca, riskli yapılar ile riskli alan ve rezerv yapı alanlarının tespitine, riskli yapıların yıktırılmasına, yapılacak planlamaya, dönüştürmeye tabi tutulacak taşınmazların değerinin tespitine, hak sahibi olacaklarla yapılacak anlaşmaya ve yapılacak yardımlara, yeniden yapılacak yapılara ve 6306 sayılı Kanun kapsamında; 1989 Yılında faaliyete başlayan ve içerinde 167 iş yeri olan Çaykara İş Merkezi için yıkım kararı çıktı.

 

Toplamda 167 adet tapu sahibine Erzurum Çevre ve Şehirlicilik İl Müdürlüğü tarafından yıkım kararı tebligatı gönderdildiği öğrenildi. Çaykara İş Merkezinde bulunan 167 iş yerlerinin 30'unun ise Erzurum Büyükşehir Belediyesi'ne ait olduğu öğrenildi.

 

ERZURUM ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK 60 GÜN SÜRE VERDİ
İl Müdürlüğü tarafından hak sahiplerine gönderilen tebligatta ise şöyle denildi: "Erzurum Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün 27.09.2021 tarih 1819920 sayılı talebi üzerine 6306 Sayılı Kanun Gereğince Müdürlüğümüz 29.09.2021 tarih 20241 yevmiye numarası ile “Riskli Yapı Belirtmesi Tesisi” belirtmesi konulmuştur. Riskli yapı tespitine karşı, tarafınıza yapılan bu tebligat tarihinden itibaren bizzat veya kanuni temsilcinizce 15 gün içinde, riskli yapı tespitine karar veren Erzurum Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü talebi üzerine bir dilekçe ile itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. İtiraz edilmediği takdirde idare (Belediye, İl Özel İdaresi, Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi sınırları içindeki İlçe Belediyesi) tarafından 60 günden az olmamak üzere belirlenecek olan süre içinde yapınızın yıktırılması gerekmektedir."

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.