İLÇELER Düzenleme Tarihi : 10 Eylül 2021 03:00 Haber Girişi : 09 Eylül 2021 23:38

Başkan Melik Yaşar 2 Yılık Çalışmalarını Değerlendirdi

Erzurum’un Çat ilçe Belediye Başkanı Melik Yaşar Erzurum Gündem’e 2 yıllık hizmet sürecini değerlendirdi.
Başkan Melik Yaşar 2 Yılık Çalışmalarını Değerlendirdi

Erzurum Gündem-Erzurum’un Çat İlçesi Belediye Başkanı Melik Yaşar, Erzurum Gündeme hem 2 yıllık hizmet sürecini anlattı hem de gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Belediyenin hizmetleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Başkan Yaşar, yerel anlamdaki hizmetlerinin yapıldığı yapılmaya da devam edileceğini vurgulayarak, Covid-19 sürecinde yapılan çalışmalara kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.

 

Belediye Başkanlığı görevinin 2. Yılında çok sayıda projeleri hayata geçirdiklerini dile getiren Başkan Yaşar, önümüzdeki dönemlerde de birçok projeye daha imza atılacağını vurguladı.

 

ŞANSIZ BİR DÖNEME DENK GELDİK.
2019 Yılında Çat Belediye Başkanı seçildiğini söyleyen Başkan Yaşar, şansız bir döneme denk geldiğini, daha evvelinden Karlıova- Bingöl depremi daha sonra Elazığ’daki deprem sonra yangılar ve pandemi Tabi dünyanı etkileyen bir pandemi sürecini yaşadık. İlçeler bazında kırası ve bizleri de çok ciddi bir şekilde etkiledi. Bunlar bizim için bahane değildi, biz yine yerel anlamdaki hizmetlerimizi yaptık yapmaya da devam edeceğiz. Sağ olsun bu konuda gerek Hükümetimizin, başta Cumhurbaşkanımızın, Erzurum Milletvekillerimizin, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız ve AK Parti İl Başkanımızın bizlere destekleri ile Çat’ta halkımızın layık olduğu hizmetleri yapmaya çalışıyoruz. Yaptığımız hizmetler noktasında geniş projelerimiz var bu konuda ekibimizle birlikte bunları yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz.

 

35 DÖNÜMLÜK LAVANTA BAHÇESİ 
İlk göreve geldiklerinde tarımla ilgili bir proje başlattıklarını dile getiren Başkan Yaşar; “Belediyemizin gelir mahiyetini düşünmeden halkımıza öncülük yapma anlamında Çat’a lavanta fidelerini ektik. Bu halkın gerek geçimi kaynağında örnek olacak bir proje hem de geçim kaynağı olacak bir proje. Bu konuda Valimiz de projemize destek verdi, DAP’a sunduğumuz proje ile yaklaşık 35 dönüm olan bir arazi üzerine lavanta çiçeği ektik. Bu lavantalardan elde etiğimiz ürünleri kurumlarımıza dağıttık. Tabi bu bir süreç ise ticari olarak hayata geçmesi için 3 yıl sonrasında tam manasıyla ticarete dökmek için beklememiz gerekiyor.

 

SOSYAL KONUT PROJESİ
Gerek Çat’ta yaşayan gerekse de Erzurum’da ve Erzurum’da yaşayan vatandaşlar için sosyal konut projesinin başladığını belirten Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar, sosyal konut projesinin prosedür sürecinin tamamlandığını belirtti. Şuan da 6 bloğun bir bloğunun kaba inşaatının bittiğini, diğer bloklara devam edildiğini yapılan ikinci bloğun ise temelinin atıldığını enkısa zaman içerisinde satışa sunulacağını dile getirdi.

 

SÖYLEŞİNİN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN VİDEOYA TIKLAYIN.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.