SİYASET Haber Girişi : 18 Eylül 2021 23:48

Başkan Karataş'tan Gaziler Günü Mesajı

19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle mesaj yayımlayan MHP Erzurum İl Başkanı Naim Karataş şehitlerimize rahmet gazilerimize şifa diledi.

Erzurum Gündem-Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere gazilerimizin Gaziler Haftasını kutladığını ve şehitlerimizin aziz hatıraları karşısında saygıyla eğildiklerini yayımladığı mesajında vurgulayan MHP Erzurum İl Başkanı Naim Karataş “Türk tarihine altın sayfalar yazdıran kahraman gazilerimiz ve şehitlerimizdir. Onların bize emanet ettiği vatan müdafaasını son nefesimize kadar sürdüreceğiz” ifadelerine yer verdi.

 

“Her fırsatta hatırlanacaktır”
Mesajında şehit ve gazilerimizin her an hatırlanacağına dikkat çeken MHP Erzurum İl Başkanı Naim Karataş “Sakarya Meydan Savaşı’nın hitamında; 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” unvanı verilişinin yıldönümü, ‘Gaziler Haftası’ olarak kutlanmaktadır.

 

Gösterilen üstün cesaret ve örnek alınacak vatan sevgisiyle kazanılan gazilik unvanı, milletimizin bağımsız ve hür yaşamasının bir gereği olarak nesilden nesile geçen manevi bir değerdir.

 

Aziz milletimiz, tarihin her döneminde istiklal ve istikbalinin muhafazası için hiçbir fedakârlıktan kaçınmamış, bağrından çıkardığı şehit ve gazilerle kutlu varlığını bu zamana kadar devam ettirebilmiştir.

 

Türk milleti; varlığına tasallut eden içte ve dıştaki bütün mihraklara karşı, bedeli ne olursa olsun şeref ve haysiyetini onur abidesi evlatları sayesinde savunmasını bilmiştir.

 

Vatanımızın birliğini korumak, dirliğini sağlamak ve esenliğini devam ettirmek amacıyla; canlarından vazgeçmeye niyetlenmiş kahraman gazilerimizin ortaya koyduğu göz kamaştırıcı fedakârlıkların, her fırsatta hatırlanması ve hatırlatılması milli bir sorumluluk olarak görülmelidir” sözlerine yer verdi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.