ERZURUM Haber Girişi : 08 Kasım 2021 21:55

Aziziye Zaferi Kutlamalarına Virüs Engeli

Aziziye Zaferi’nin 144’üncü yıldönümü bu yıl da pandemi engeline takıldı. 2013 yılından bu yana tabyalara yürüyüş ve daha birçok etkinlikle iç içe kutlanan zaferin yıldönümünün bu yıl da sadece protokol düzeyinde gerçekleştirileceği öğrenildi.

Erzurum Gündem-Vatandaşlar, stadyumlara bile yüzde 1900 kapasiteyle seyirci alınmaya başlandığı bir dönemde açık havada gerçekleştirilen Aziziye Zaferi etkinliklerine pandemi engeli çıkartılmış olunmasının anlamsız olduğunu belirterek, “Konserler serbest, kapalı mekanlarda sinemalar, tiyatrolar serbest. Stadyumlara yüzde 100 kapasiteyle seyirci almak serbest; ancak Aziziye Zaferi kutlamalarına pandemi engeli var. Birileri gaeliba aklımızla dalga geçiyor” diye konuştular.

 

STADYUMA GEÇ, KUTLAMAYA DUR
2013 yılından bu yana Aziziye Zaferi’nin birbirinden özel etkinliklerle kutlandığını, ancak geçtiğimiz yıl ve bu yıl pandemi engeliyle karşı karşıya kalındığını hatırlatan Erzurumlu vatandaşlar, “Mantıksız bir sürü iş karşısında pandemi engeli yok; ancak Aziziye Zaferi gibi özel ve kıymetli bir etkinliklik söz konusu olunca pandemi var. Aziziye Zaferi’nin yıldönümü etkinliklerini protokol düzeyinde organize edenler, stadyumları, sinema salonlarını, restoran, kafe, kahve, müsakabaka, kongre, genel kurul, miting, toplantı, konser ve daha birsürü eğlence organizasyonunu neden görmüyor. Virüs hepsine müsamaha gösteriyor da, bir tek Aziziye Zaferi etkinliklerine mi geçit vermiyor?” diye sordular.

 

BİR ASIR SONRA AKILLARA GELEBİLDİ
Aziziye Zaferi’nin yıldönümünün özel etkinliklerle kutlanmasının bir asır sonra akıllara geldiğini, ne yazık ki en son 2019’da kutlanabildiğini dile getiren Dadaşlar, “Hadi geçen yılı anladık, salgınla mücadele dönemiydi; ama şimdi durum çok farklı. Hem aşılama oranı kabul edilebilir düzeyde hem de vaka sayıları kontrol edilebilir bir durumda. Ama ne hikmetse Aziziye Zaferi etkinliklerine izin çıkmadı. Tribünleri hınca hınç dolduran insanlar salgına karşı bir yürüyüşten çok daha iyi mi korunmuş oluyorlar? Ne yazık ki bizim yöneticilerimiz işin kolayına kaçmayı çok seviyor. Aziziye Zaferi kutlama geleneği bu kadar hafife neden alınıyor, anlamış değiliz!” şeklinde konuştular.

 

Kaynak: Erzurum Yenigün

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.